Można być dobrym sportowcem i uczniem

0 Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   7 stycznia 2017

Jakub Lofek otrzymał stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe od Małopolskiej Fundacji Stypendialnej.

Wielu młodych sportowców oraz ich rodziców, twierdzi, że nie jest możliwe połączenie osiągania dobrych wyników w sporcie z zdobywaniem dobrych wyników w nauce. Często młodzież rezygnuje ze sportu, by móc się uczyć lub przestaje się uczyć po to, by zdobywać lepsze wyniki w uprawianych przez siebie dyscyplinach. Okazuję się jednak, że da się pogodzić jedno z drugim i nie trzeba z niczego rezygnować.

Jakub Lofek, łyżwiarz figurowy UKŁF Unia Oświęcim, znalazł się w gronie pięciu uczniów szkół podstawowych, którzy otrzymali stypendium od Małopolskiej Fundacji Stypendialnej. Uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Oświęcimiu otrzymał nagrodę, na którą zasłużył nie tylko dzięki wynikom osiąganym  na taflach lodowych, ale również dzięki bardzo wysokiej średniej ocen. Gala wręczenia stypendium odbyła się w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa