Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu

0 Materiał zlecony  |   Fakty mocno sportowe  |   12 czerwca 2018

Pływacy z całego województwa będą rywalizować w Oświęcimiu o Mistrzostwo Małopolski. W dniach 15-16 czerwca na pływalni w Oświęcimiu odbędą się zawody pływackie.

“Do rywalizacji staną kobiety i mężczyźni w dwóch kategoriach wiekowych: 14- 15 lat oraz 16 lat i starsi. To gwarantuje nam świetny poziom i emocje sportowe” – zapowiada Ewa Lipka, koordynator zawodów.  Zawodnicy zaprezentują się w 19 konkurencjach, w tym w 3 wyścigach sztafetowych, które zaplanowane zostały na trzy bloki startowe. Na jednej z najnowocześniejszej pływalni 50-metrowej w Polsce zobaczymy zarówno sprinty, jak i wymagające konkurencje, w których kobiety popłyną 800 metrów stylem dowolnym, a mężczyźni aż 1500 metrów”.

Zawody organizuje Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu, które w powiecie znane jest z wielu inicjatyw, mających przede wszystkim na celu promocję bezpieczeństwa nad wodą. Na co dzień organizacja zajmuje się szkoleniem ratowników, zabezpieczeniem medycznym, a także prelekcjami dla dzieci i młodzieży z zakresu pierwszej pomocy.

“Miejskie WOPR w Oświęcimiu działa od 10 lat jako jednostka, która przede wszystkim dba o bezpieczeństwo i kształci nową kadrę. Wielu naszych ratowników to pływacy – to bardzo ważne, że możemy kształcić właśnie takie osoby. Osoby trenujące pływanie są najlepszymi ratownikami! Dlatego zdecydowaliśmy, że zrobimy dla nich zawody” – mówi Przemysław Dziedzic, prezes Miejskiego WOPR w Oświęcimiu.

Zakładanymi celami realizacji zadania publicznego, jakim są zawody to uświadomienie dzieciom i młodzieży korzyści płynących z uprawia sportu oraz zaoferowanie możliwości spędzenia czasu wolnego w inny sposób, niż tradycyjnie, przy komputerze i telewizorze. Organizowane zawody mają dodatkowo zachęcić do uprawiania pływania, które to jest uważane za dyscyplinę, która rozwija organizm w sposób najbardziej wszechstronny.

Dodatkowo treningi pływackie pozwalają budować siłę charakteru, determinację, zawziętość oraz pokazują i udowadniają, że własną, ciężką pracą każda z osób może wypracować sobie wszystko, co będzie chciała.

Otwarcie zawodów odbędzie się w piątek 15 czerwca o godzinie 15.45 na pływalni w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa