Mistrzostwa udane dla zawodników OKK

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   9 maja 2022 08:08

Bardzo dobrze wystartowali zawodnicy OKK w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu K-1 Rules. Przywieźli medale.

Mistrzostwo Polski w swojej kategorii zdobyła Oliwia Greczner ( -48 kg, junior starszy). W finale wygrała Natalią Matusz, która również reprezentuje oświęcimski klub. Na najniższym stopniu podium stanęła Julia Ćwiękała. Musiała ona oddać walkowerem walkę o wejście do finału, gdyż odnowiła jej się kontuzja żeber po poprzednim pojedynku. Dominik Matusz był trzeci w kategorii senior -63,5 kg. Cyprian Brzeźniak i Dominika Chylińska odpadli w eliminacjach.

,,Jestem zadowolony z poziomu walk moich zawodników. Stoczyli zacięte pojedynki w bardzo trudnej formule K-1 Rules. Moim zdaniem przegrane walki  były tak nieznaczne, że wynik mógł pójść w obie strony. Duże brawa dla medalistów. Szczególnie należą się one Oliwii, która tydzień wcześniej zdobyła tytuł MP w kontaktowym karate a teraz w kickboxingu” – powiedział Mariusz Pawlus, prezes i trener OKK.