Międzynarodowe Grand Prix Małopolski z SMS Oświęcim

0 Jakub Konior  |   Fakty mocno sportowe  |   29 marca 2018

W oświęcimskiej krytej pływalni zaprezentowało się ponad 400 zawodników z całej Polski, którzy do grodu nad Sołą przyjechali na Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w Pływaniu.


“Zawody Grand Prix Małopolski stanowiły kolejne przetarcie na długiej pływalni przed letnimi najważniejszymi imprezami. W licznie i bardzo dobrze obsadzonej imprezie, świetnie zaprezentowała się Dominika Kosińska, zwyciężając na 200 metrów stylem grzbietowym” – cieszy się Alicja Woźnicka z “Chemika”, w którym funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu.

Na uznanie zasługują również Anna Nita, która triumfowała na 200 metrów stylem dowolnym, Anna Kempa, która znacznie bijąc rekord życiowy, uplasowała się na najwyższym stopniu podium konkurencji 200 metrów stylem klasycznym oraz Martyna Prochownik, która okazała się najlepsza w swojej kategorii wiekowej na 200 metrów stylem motylkowym i 400 metrów stylem zmiennym.

Wśród chłopców najlepszy w kategorii 15-16-latków był Bruno Gałuszka na 200 metrów stylem klasycznym oraz Oskar Blachura, pierwszy na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Wśród 14-latków dwukrotnie triumfował Mateusz Mamcarz, zwyciężając na 200 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem dowolnym

W pierwszych “trójkach” w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się również: Wiktoria Skarwecka, Kacper Mayerberg, Renata Wilczek, David Szczygieł, Dominika Kosińska, Patryk Blachura, Sebastian Ciastoń, Oskar Szynawa, Przemysław Suchański, Mateusz Dubas, Justyna Pisarek, Maciej Krulikowski, Miłosz Nosal, Julia Kowalska, Martyna Szkurat i Dominika Bilińska.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa