Między nami krakusami

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   12 lutego 2024 14:03

SMS Galicja Kraków zwyciężyła w klasyfikacji klubowej pierwszej rundy Grand Prix Małopolski o „Puchar Wszechstronności Stylowej” w pływaniu.

W zawodach rozgrywanych na oświęcimskiej pływalni drugie miejsce zajęli gospodarze – UKP Unia Oświęcim, a trzecie krakowski Olimpijczyk. Poza podium znalazły się odpowiednio reprezentacje warszawskiej Polonii, Solnego Miasta Wieliczka i olkuskiej Omegi.

W kategorii otwartej najwięcej punktów uzbierała Julia Smurzyńska (SMS Galicja Kraków) wśród kobiet oraz Szymon Hanf (AZS AGH Kraków) w rywalizacji mężczyzn.

Oświęcimianie w poszczególnych kategoriach wiekowych wywalczyli dwa drugie i trzy trzecie miejsca. Na drugiej pozycji uplasowała się Marharyta Kolosińska (dziewczęta, 15-16-lat) i Mykyta Bodnar (mężczyźni, open). Z kolei trzecia lokata przypadła Idze Polak (dziewczęta, 15-16-lat), Artemowi Razinkovowi (mężczyźni, open) oraz Ilii Zozulia (chłopcy, 15- i 16-lat).

To inauguracyjne zawody w tym roku na długim basenie. Na starcie stanęło ponad 250. zawodniczek i zawodników z 30 klubów.