Medal za medalem wychowanki Jockera

Andrzej Rzycki  |   Fakty mocno sportowe  |   22 września 2023 14:40

To jest wyjątkowo udany czas dla brydżystki pochodzącej z Oświęcimia. A konkretnie dla Dominiki Ocylok, bo o niej mowa.

Zawodniczka po sięgnięciu po tytuł drużynowej mistrzyni świata juniorek do lat 26, zdobyła brąz mistrzostw Polski kobiecych par.

Dominka Ocylok zaczynała przygodę z brydżem sportowym w oświęcimskim Gimnazjum nr 1. Trenowała pod okiem Macieja Janeczko. Występowała w barwach UKS Jocker Oświęcim, a obecnie nie posiada przynależności klubowej. Skończyła studia medyczne na wydziale lekarskim i mieszka w Katowicach. Pracuje w szpitalu w Siemianowicach Śląskich.

40 edycję krajowych mistrzostw kobiecych duetów rozegrano w polskiej stolicy. Warszawski turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie z tytułu mistrzyń Polski cieszyły się Izabella Jaworska (Łódź) i Marta Paulina Wójcik (Poznań).

Srebro wywalczyły Ewa Miszewska (Rzeszów) i Ewa Sobolewska (Opole). Na najniższym stopniu podium stanęła oświęcimianka Dominika Ocylok, grająca wspólnie z Ewą Morawską (Poznań).

Wcześniej w holenderskim Veldhoven Dominika Ocylok została drużynową mistrzynią świata w brydżu sportowym juniorek do lat 26. Polską reprezentację prowadzoną przez Rafała Marksa w kategorii U-26 Women oprócz oświęcimianki reprezentowały Maria Niklaus, Milena Gryzło, Magdalena Kapała, Ewa Morawska i Joanna Zalewska.

Do decydującej rozgrywki przystąpiło dwanaście zespołów. W ćwierćfinale biało-czerwone z Dominiką Ocylok w składzie pokonały Brytyjki 183:80 i awansowały do półfinału. W walce o finał okazały się lepsze od bardzo mocnej ekipy Norwegii (128:69). Ostatnią przeszkodą był drużyna Francji. Zwyciężyły Polki 102:91 i to właśnie one odebrały złote medale mistrzostw świata.