Reklama
27 czerwca 2026, sobota
Kęckie Sokoły na stopniach podium - FOTO
- Redakcja eFO
- Inne dyscypliny
- 23 maja 2023
- 19:32
Reklama
Dwa złote i jeden srebrny medal przywiozła kolarska reprezentacja Sokoła Kęty z zawodów rozgrywanych w Bielsku-Białej.
Tymczasem podczas drugiego etapu „Podhale Tour" w Czarnym Dunajcu kęczanie także trzykrotnie stawali na stopniach podium. W Bielsku-Białej na starcie stanęły dziewczynki i chłopcy do lat 13. Ścigano się na dwóch pętlach. Młodsi na 200-metrowej, a starsi na 600-metrowej. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie trzy lata. Z kolei drugi etap zawodów kolarskich "Podhale Tour" odbył się w Czarnym Dunajcu. Z kęckiej grupy najlepiej spisał się Robert Wielgus, który zwyciężył w kategorii chłopców open. Kęczanin wyprzedził Ivana Salonia (niestowarzyszony) i Jakuba Surówkę (Nowotarski Klub Kolarski). Na trzecim miejscu linię mety w rywalizacji dziewcząt (rocznik 2015-16) minęła Sara Kacorzyk z Kęt. Wygrała Inga Wójcik (niestowarzyszona), przed Mają Kasibor (Bati Sport). Drugi brąz dla kęczan wywalczył Bartłomiej Gwiżdż w kategorii chłopców (rocznik 2015-16). Triumfował Ksawery Miśkowicz (niestowarzyszony). a drugie miejsce zajął Grzegorz Fic (KS Luboń Skomielna Biała).Miejsca pozostałych zawodników Sokoła podczas „Podhale Tour” w Czarnym Dunajcu:
Kategoria do lat 4 open: 18. Nikodem Gringas Kategoria rocznik 2017 i młodsi chłopcy: 12. Krystian Honkisz, 14. Tymoteusz Kacorzyk Kategoria rocznik 2015 i młodsi chłopcy: 19. Radosław Palac Kategoria rocznik 2011 i młodsi chłopcy: 5. Tymon Kóska Kategoria rocznik 2009 i młodsi chłopcy: 4. Kamil Honkisz, 8. Makeiev Tymofii Kategoria chłopcy open: 4. Jarosław Olma, 5. Krystian Łukowicz, 16. Krzysztof Honkisz