Karatecy z Brzeszcz z workiem pełnym medali – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   18 marca 2024 16:50

Aż tuzin medali przywiozła reprezentacja Klubu Oyama Karate Brzeszcze z zawodów w Wolbromiu.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Kozak oraz Krzysztof Taratuta i Szymon Niklas.

Wolbrom gościł uczestników ogólnopolskiego turnieju Oyama Karate w Kumite i Kata o „Puchar Burmistrza Gminy”. Rywalizowano w lekkim kontakcie, semi-knockdown i kata. Klub Oyama Karate z Brzeszcz wystawił 15-osobową kadrę, która wróciła do domu z aż dwunastoma medalami. W sumie w zawodach startowało 315. zawodniczek i zawodników z 15. ośrodków karate.

„Większość naszych reprezentantów debiutowała w zawodach – mówi prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze, sensei Rafał Czopek. – Wypali znakomicie i już myślą o kolejnych startach. Na szczególne uznanie zasługuje Karolina Kozak, która wygrała finałową walkę zaledwie po 27 sekundach przez podwójne wazari-ippon – powiedział Rafał Czopek 3 Dan, który obok Dariusza Lukaska 1 Dan był jednym z sędziów.

Srebrne medale dla KOK Brzeszcze w Wolbromiu wywalczyli: Maria Pasternak, Oliwia Halska, Oliwier Lacheta, Dawid Lacheta i Kornel Walczyk. Z kolei brąz był udziałem Hanny Czuwaj, Olgi Taratuty, Darii Piętoń oraz Marii Pasternak.

„W punktacji drużynowej zajęliśmy ostatecznie ósme miejsce. Tradycyjnie bardzo dziękuję niezawodnym rodzicom naszych zawodników za pomoc przy zawodach i transport” – podsumowuje Rafał Czopek.