Karatecy z Brzeszcz na podium mistrzostw Polski – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   23 kwietnia 2024 12:14

Trzy medale wywalczyli reprezentanci Klubu Oyama Karate Brzeszcze podczas mistrzostw Polski w karate. Na starcie zawodów w Radomiu stanęło ponad 500 zawodników z 63 Klubów Oyama i Kyokushin.

W otwartych mistrzostwach kraju rywalizowano w formule kata, semi-knockdown i knockdown.  Brzeszczanie wystawili 4-osobową reprezentację, która wywalczyła trzy medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Kozak. Reprezentantka KOK Brzeszcze startowała w kumite semi-knockdown kategorii do 60 kg (U-16). Z kolei w kata po brąz sięgnęła Olga Taratuta (U-10) i Krzysztof Taratuta (U-16). W rywalizacji kobudo (U-16) Krzysztof Taratuta był czwarty.

„Po serii udanych startów w zawodach lokalnych i makroregionu przyszedł czas na start w najważniejszej imprezie roku jaką niewątpliwie są mistrzostwa kraju – mówi prezes klubu z Brzeszcz, Rafał Czopek. – Z grupy juniorów wyłonił się tercet zawodników reprezentujący nasz klub w Radomiu. Młodzież spisała się znakomicie, zdobywając trzy medale” – dodaje Rafał Czopek.

Karolina Kozak i Krzysztof Taratuta od dwóch sezonów plasują się w ścisłej czołówce mistrzostw kraju i Pucharu Polski. Przypomnijmy, iż startująca w kumite Karolina rok (Tarnobrzeg) i dwa lata temu (Wieliczka) była trzecia w mistrzostwach Polski. Krzysztof w kata sięgnął po brąz MP w 2022 (Turek) i PP w 2023 roku (Jelenia Góra).

„Karolina w Radomiu sięgnęła po złoto, co wszystkich w klubie niezwykle cieszy.  Nasza zawodniczka dołączyła do zaszczytnego grona zawodników w naszym klubie, którzy sięgnęli po tytuł mistrza Polsk. Na taki sukces czekaliśmy pięć lat. W 2019 roku złoto w Krakowie wywalczył Wiktor Czopek” – powiedział Rafał Czopek.

Do grona zawodników, którzy zdobyli medale dla KOK Brzeszcze podczas mistrzostw Polski dołączyła Olga Taratuta. To najmłodsza zawodniczka, debiutująca podczas krajowego championatu.