Jakub Lofek powtórzył sukces sprzed roku

0 Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   13 lutego 2020 11:02

W Krynicy Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w łyżwiarstwie figurowym. Jakub Lofek z UKŁF Unia Oświęcim zdobył brązowy medal.

W konkurencji solistów startowało ośmiu zawodników w tym dwóch z Unii. Jakub Lofek zajął trzecie miejsce. Zdobył 142,48 punktów. Pierwszy po pierwszym przejeździe Mikkhail Mogilen (167,48), reprezentujący MKS Axel Toruń, ale trenujący w Kanadzie, w drugiej próbie wywalczył srebro. Tytuł  mistrzowski obronił Kornel Witkowski z ŁTŁF Łódź (174,07). Andrzej Nakonieczny z dorobkiem 82,70 punktów zajął ósme miejsce.

Do rywalizacji solistek przystąpiło 18 kobiet, Mistrzostwo zdobyła Ekaterina Kurakova z MKS Axel Toruń. Wynikiem 121,58 łyżwiarka zdeklasowała rywalki. Swoje umiejętności zaprezentowały dwie zawodniczki UKLF Unia. Zuzanna Mędela była ósma (62,12) a Angelika Knap 15. (52,57).

W mistrzostwach uczeswtniczyły też łyżwiarkji Soły. Anna Hernik (63,60) była siódma. Nicola Adamczyk dzisiąya (60,38), natomiast Kamila Chamielec 18. (39,81)