Iga Polak podwójną medalistką MP – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   11 grudnia 2023 14:40

Ze złotym i brązowym medalem zimowych mistrzostw Polski juniorów 14-letnich w pływaniu wróciła do domu reprezentantka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu – Iga Polak.

Pływaczka Płetwala Zakopane była najlepsza na 800 dowolnym i trzecia na dystansie o połowę krótszym.

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych U-14 odbyły się w Poznaniu

Uczniowie oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego dziesięciokrotnie awansowali do finałów A, zaś jedenastokrotnie ścigali się w finałach B.

Ustanowili też sporo rekordów życiowych. Aż cztery „życiówki” poprawili Adrian Wesecki i Filip Kryza.

Iga Polak zdobyła złoto na 800 metrów stylem dowolnym, uzyskując czas 9.05,48. Na piątym miejscu przypłynęła do mety Olga Kiszczak (9.34,03) z UKP Unii i SMS Oświęcim. Siódme miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Michalina Wieczorek (9.38,62).

Pływacy UKP Unii i SMS Oświęcim startowali w mistrzostwach Polski juniorów młodszych U-14 w Poznaniu.

Na 400 metrów stylem dowolnym Iga Polak była trzecia (4.25,10), zaś na 200 dowolnym zajęła czwartą pozycję (2.06,55). Szóste miejsce w finale A na 50 metrów stylem dowolnym zajęła Karolina Pęczek (0.27,25) z Płetwala Zakopane/SMS Oświęcim.

Na szóstej pozycji sklasyfikowano także Wojciecha Borysia (4.47,37) z UKP Unii, który startował na 400 zmiennym. Ten sam zawodnik na 200 klasycznym był dziesiąty (2.28,72). Ósmy na 100 motylkiem był Wiktor Wojtal (0.59,39) z UKP Unii. Z kolei na 200 motylkiem zajął dziesiątą lokatę (2.16,47).

W pierwszej „dziesiątce” na dziewiątych miejscach znalazły się jeszcze Olga Kiszczak (2.11,66) na 200 dowolnym i Michalina Wieczorek (4.42.00) na dystansie o połowę dłuższym.

W punktacji klubowej zwyciężyła Polonia Warszawa. Reprezentanci „Czarnych Koszul” wyprzedzili UKS GIM 92 Ursynów i UKS SMS Galicję Kraków. UKP Unia Oświęcim została sklasyfikowana na trzynastej pozycji.