Elżbieta Gabryszak zawalczy w Mińsku

0 Marcin Cichowski  |   Fakty mocno sportowe  |   10 stycznia 2019

W Mińsku odbędą się Mistrzostwa Europy. Wśród solistek seniorek zaprezentuje się Elżbieta Gabryszak, łyżwiarka figurowa z ŁKS Soła Oświęcim.

Mistrzostwa rozpoczną się 21 stycznia i potrwają do 27. Są to najważniejsze i najstarsze zawody na starym kontynencie, rozgrywane są 111 raz.

Ela jest studentką II roku AWF Kraków, zawodniczką Kadry Polski Seniorów. Posiada klasę mistrzowską międzynarodową. Przygodę z łyżwiarstwem rozpoczęła w Oświęcimiu w wieku czterech lat. Obecnie trenuje w ŁKS „ Soła” Oświęcim pod okiem wybitnej trenerki Iwony Mydlarz- Chruścińskiej.

“W czasie 17- letniej kariery łyżwiarskiej Ela była Mistrzynią Polski we wszystkich kategoriach wiekowych począwszy od MPM, MPJm, OOM, MPJ, MMP aż do MPS. Reprezentowała barwy naszego kraju na wielu zawodach międzynarodowych a w roku 2018 zadebiutowała na ME w Moskwie” – informuje Jan Wikłacz, prezes ŁKS Soła Oświęcim.

Mistrzostwa Europy w Mińsku 2019r dla Eli – ambasadorki oświęcimskiego łyżwiarstwa figurowego będą drugim startem na jednej z najważniejszych imprez sportowych, a dla jej trenerki sukcesem w wychowaniu kolejnej, czwartej reprezentantki na tej rangi zawodach (tj : B. Mól-Zielińska, S. Wojtala, A. Jurkiewicz i E. Gabryszak).

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa