Dziewięć medal Unii na mistrzostwach szesnastolatków

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   25 lipca 2019 06:19

Zawodnicy Unii zdobyli dziewięć medali na Mistrzostwach Polski w pływaniu do lat 16. Zawody odbyły się w Lublinie.Były też rekordy Polski do lat 16.

Unia zajęła drugie miejsce w rankingu medalowym. Chłopcy zdobyli cztery złote i trzy brązowe medale, a dziewczyny były dwa razy najlepsze w swoich kategoriach. Michał Daszkiewicz dołożył do tego dwa rekordy Polski do lat 16.

Wyniki poszczególnych dyscyplin. Podajemy medalistów, miejsca pływaków Unii razem z czasami z finałów lub eliminacji i ilość startujących.

50 metrów stylem dowolnym dziewcząt
1. Julia Maik KSS Włókniarz Kalisz 26,14, 2. Martyna Jabłońska MKS Piaseczno 26,32, 3. Adrianna Szwabińska Torpeda Oleśnica 26,72.  Startowało 78 zawodniczek.

50 metrów stylem dowolnym chłopców
1, Mateusz Chowaniec Wodnik Siemianowice Śląskie 23,21 rekord Polski do lat 16, 2. Paweł Uryniuk G – 8 -Bielany Warszawa 23,63, 3. Dawid Romanowski  Piątka Konstantynów Łódzki 23,97.  Zawodnicy Unii: 28. Dawid Danikiewicz 25,73. Startowało 113 pływaków.

50 metrów stylem klasycznym
1. Magdalena Włodarkiewicz G – 8 Bielany Warszawa 33,01, 2. Alicja Wojtkowiak Park Wodny Tarnowskie Góry 33,21, 3. Emilia Hellak Śląsk Wrocław 33,74. Zawodniczki Unii nie startowały. Startowało 33 pływaczek.

50 metrów stylem klasycznym chłopców
1. Bartos Skóra Piątka Konstantynów Łódzki 28,99, 2. Nazar Żurawel Śląsk Wrocław 29,42, 3. Jakub Krawczyk Astromal Leszno 29,82. Zawodnicy Unii: 8. Erwin Szydłowski 31,05. Startowało 44 pływaków.

100 metrów stylem motylkowym dziewcząt
1. Daria Zielińska Polonia Warszawa 1,01,55, 2. Gabriela Herbreder GIM 92 Ursynów 1,02, 52, 3. Martyna Jabłońska MKS Piaseczno 1,03,22. Zawodniczki Unii: 9. Martyna Szkurat 1,05,36,  25. Julia Wąsik 1,11,55. Startowało 38 pływaczek.

100 metrów stylem motylkowym chłopców
1. Jan Zubik Polonia Warszawa 55,84, 2. Wojciech Ogrodnik Park Wodny Tarnowskie Góry 55,88, 3. Paweł Uryniuk G – 8 – Bielany Warszawa56,05.  Zawodnicy Unii: 10. Arkadiusz Czech 59,35, 31. Sebastian Zalewski 1,01,91. Startowało 57 pływaków.

200 metrów stylem dowolnym dziewcząt
1. Emilia Hellak Śląsk Wrocław 2,06,80, 2.Wiktoria Celmer Warta Poznań Wiktoria Dąbrowska Polonia Warszawa 2,07,74. Zawodniczki Unii: 19. Paulina Puzoń 2,16,43 33. Weronika Ptaszyńska 2,21,93. Startowały 44 pływaczki.

200 metrów stylem dowolnym chłopców
1. Michał Daszkiewicz MKP Unia Oświęcim 1,51,69  rekord Polski do lat 16, 2. Mateusz Chowaniec Wodnik Siemianowice 1,53,61, 3. Jakub Jakimiak Narwal Międzyrzec Podlaski 1,53,93. Zawodnicy Unii: 7. Jan Więzik 1,57,11, 23. Dawid Danikiewicz 2.01,40, 30. Igor Swojnóg 2,04,01, 40. Mikołaj Para 2,05,54, 43. Adam Zalewski 2,06,18, 52. Kamil Zając 2,08,09. Startowało 78 pływaków.

200 metrów stylem grzbietowym dziewcząt
1. Martyna Piesko UKS Olimpijczyk 23 2,18,54,  2. Wiktoria Malec Ikar Mielec 2,18,90, 3. Adela Piskorska Torpeda Oleśnica 2,19,33.   Zawodniczki Unii nie startowały.

200 metrów stylem grzbietowym chłopców
1. A. Sienkiewicz TP Zielona Góra 2,06,86, 2. Paweł Kowalewski Juvenia Białystok 2,08,43, 3. Alan Coleman Jedynka Łódź 2,09,26. Zawodnicy Unii: 8. Mateusz Miodoński 2,15,44, 12. Kacper Brączek 2,17,23, Startowało 28 pływaków

400 metrów stylem zmiennym dziewcząt
1. Zuzanna Famulok MKP Unia Oświęcim 5,02,77, 2. Maja Nowak AZS AWF Warszawa 5,03,17, 3. Beata Maciejewska UKS SP 149 Łódź 5,06,07, Zawodniczki Unii. 7. Aleksandra Fuks 5,16,69, 9. Martyna Sadlik 5,21,23. Startowało 21 pływaczek

400 metrów stylem zmiennym chłopców
1. Wiktor Labich Trójka Łódź 4,34,16, 2. Wiktor Pityński Śląsk Wrocław 4,39,11, 3. Adam Mróz UKS Olimpijczyk 23 4,40,94.

4 razy 200 metrów stylem dowolnym dziewcząt
1. Polonia Warszawa I 8,38,78, 2. Warta Poznań 8,43,81, 3. Śląsk Wrocław 8,47,84, 5. MKP Unia Oświęcim (Martyna Szkurat, Paulina Puzoń, Aleksandra Fuks, Zuzanna Famulok) 9,01,11. Startowało 9 drużyn.

4 razy 200 metrów stylem dowolnym chłopców
1. MKP Unia Oświęcim (Jan Więzik, Roch Sieprawski, Dawid Danikiewicz, Michał Daszkiewicz) 7,51,38, 2. G – 8 – Bielany Warszawa I 7,56,18, 3. Śląsk Wrocław 8,00,78. Startowało 10 drużyn.

50 metrów stylem dowolnym dziewcząt
1. Martyna Jabłońska MKS Piaseczno 27,59, 2. Daria Zielińska Polonia Warszawa 28,07, 3.  Wiktoria Piotrowska Żabianka Gdańsk i Kornelia Buszka Polonia Warszawa 28,34. Zawodniczki Unii: 14. Martyna Szkurat 29,89, 18. Paulina Puzoń 30,19, 26. Weronika Ptaszyńska 31,42, 37. Julia Wąsik 32,05. Startowało 57 pływaczek.

50 metrów stylem dowolnym chłopców
1. Paweł Uryniuk G – 8 – Bielany Warszawa 24,96, 2. Mateusz Chowaniec Wodnik Siemianowie Śląskie 24,99, 3. Wojciech Ogrodnik Park Wodny Tarnowskie Góry 25,29.   Zawodnicy Unii: 17. Arkadiusz Czech 26,86, 64. Kamil Zając 29,09, 68. Sebastian Zalewski 29,27. Startowało 89 pływaków.

50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt
1. Martyna Piesko Olimpijczyk 23 30,09, 2. Adela Piskorska Torpeda Oleśnica 30,51, 3. Oliwia Skwara Huragan przy SP 45 30,83.    Zawodnicy Unii nie startowało. Startowało 51 pływaczek.

50 metrów stylem grzbietowym chłopców
1. Grzegorz Wanat SMS Galicja Kraków 27,05, 2.Piotr Kowalczyk Polonia Warszawa 27,09, 3. Stanisław Żołądź G – 8 Bielany Warszawa 27,40. Zawodnicy Unii: 12. Kacper Brączek 28,67,  29. Mateusz Miodoński 29,90. Startowało 56 pływaków.

400 metrów stylem dowolnym dziewcząt
1. Maja Nowak AZS AWF Warszawa 4,29,73, 2. Karolina Haładyn UKS 190 Łódź 4,30,38, 3. Wiktoria Dąbrowska Polonia Warszawa 4,30,87. Zawodniczki Unii: 9. Aleksandra Fuks 4,37,75, .28. Weronika Ptaszyńska 4,51,26, 35. Paulina Puzoń 4,59,49, 37. Aleksandra Kumor 5,00,72, 39. Julia Wąsik 5,02,07. Startowało 48 pływaczków.

400 metrów stylem dowolnym chłopców
1. Michał Daszkiewicz MKP Unia Oświęcim rekord Polski do lat 16 3,56,29, 2. Konrad Zieliński UKS 190 Łódź 4,00,87, 3. Jakub Jakimiak Narwal Międzyrzec Podlaski 4,03,67. Zawodnicy Unii: 5. Jan Więzik 4,05,38, 7. Roch Sieprawski4,09,49,  23. Igor Swojnóg 4,20,64, 32. Dawid Danikiewicz 4,25,49, 34. Mikołaj Para 4,26,82. Startowało 58 pływaków.

200 metrów stylem klasycznym dziewcząt
1. Nadia Kertyńska Śląsk Wrocław 2,38,15, 2. Alicja Wojtkowiak Park Wodny Tarnowskie Góry 2,38,58, 3. Emilia Hellak Śląsk Wrocław 2,40,64. Zawodniczki Unii: 16. Martyna Sadlik 2,49,56, Startowało 26 pływaczek.

200 metrów stylem klasycznym chłopców
1. Norbert Zacharzyński Wodnik Krasnystaw 2,19,58, 2. Bartosz Skóra Piątka Konstantynów 2,21,91, 3. Nazar Żurawel Śląsk Wrocław 2,22,58. Zawodnicy Unii: 5 . Erwin Szydłowski 2,26,35,

200 metrów  stylem zmiennym dziewcząt
1. Zuzanna Famulok UKP Unia Oświęcim 2,22,63, 2. Maria Murawska Polonia Warszawa 2,23,24, 3. Oliwia Biernat Aquatica Pawłowice 2,26,36. Startowało 36 pływaczek.

200 metrów stylem zmiennym chłopców
1. Paweł Uryniuk G – 8 – Bielany Warszawa 2,09,82, 2. Mikołaj Dobrindt Piętnastka 2,11,25, 3. Wiktor Labich Trójka Łódź 2,11,55. Zawodnicy Unii nie startowali. Startowało 39 pływaków.

4 razy 100 metrów dowolnym dziewcząt
1. Polonia Warszawa I 3,56,79, 2. Warta Poznań 3,59,60, 3. Śląsk Wrocław 3,59,63, MKP Unia Oświęcim (Martyna Szkurat, Paulina Puzoń, Aleksandra Fuks, Zuzanna Famulok) 4,05,12. Startowało 12 drużyn.

4 razy 100 stylem dowolnym chłopców
1. G – 8 – Bielany Warszawa I 3,34,73, 2. Śląsk Wrocław 3,36,41, 3. UKP Unia Oświęcim (Jan Więzik, Mateusz Miodoński, Arkadiusz Czech, Michał Daszkiewicz) 3,37.40. Startowało 12 drużyn.

200 metrów stylem motylkowym dziewcząt
1. Daria Zielińska Polonia Warszawa 2,14,81, 2. Aleksandra Tasak SMS Galicja Kraków 2,19,31, 3. Maria Murawska Polonia Warszawa 2,22,75. Zawodniczki Unii: 5. Martyna Szkurat 2,25,53, 15. Aleksandra Kumor 2,37,77, 19. Julia Wąsik 2,42,09.Startowało 24 pływaczek.

200 metrów stylem motylkowym chłopców
1. Jan Zubik Polonia Warszawa 2,01,43, 2. Paweł Uryniuk G – 8 – Bielany Warszawa 2,05,46, 3. Arkadiusz Czech UKP Unia Oświęcim 2,06,23.  Pozostali zawodnicy Unii: 15. Igor Swojnóg 2,12,12, .28. Kamil Zając dyskwalifikacja.

100 metrów stylem dowolnym dziewcząt
1. Julia Maik KSS Włókniarz 57,22, 2. Martyna Jabłońska MKS Piaseczno 57,49, 3. Maria Szczepańska Warta Poznań. Zawodniczki Unii: 6. Zuzanna Famulok 59,04,  19. Paulina Puzoń 1,02,12. Startowało 58 pływaczek.

100 metrów stylem dowolnym chłopców
1. Mateusz Chowaniec Wodnik Siemianowice Śląskie 50,56, 2. Jakub Jakimiak Narwal Międzyrzecz Podlaski 52,47, 3. Dawid Romanowski Piątka Konstantynów Łódzki 52,52. Zawodnicy Unii: 33. Roch Sieprawski 56,45, 35. Dawid Danikiewicz 56,60, 37. Mateusz Miodoński 56,72, 63. Mikołaj Para 58,31. Startowało 98 pływaków.

100 metrów stylem grzbietowym dziewcząt
1. Adela Piskorska Torpeda Oleśnica 1,04,56, 2. Martyna Piesko Olimpijczyk 23 1,04,65, 3. Julia Maik KSS Włókniarz 1,05,60.  Zawodniczki Unii nie startowały. Startowało 50 pływaczek.

100 metrów stylem dowolnym chłopców
1. Aleksander Sienkiewicz TPO Zielona Góra 59,02, 2. Paweł Kowalewski Juvenia Białystok 59,23, 3. Grzegorz Wanat SMS Galicja Kraków 59,34.Zawodnicy Unii: 10. Kacper Brączek 1,06,06, Startowało 47 pływaków

100 metrów stylem klasycznym dziewcząt
1. Alicja Wojtkowiak Park Wodny Tarnowskie Góry 1,11,73, 2. Emila Hellak Śląsk Wrocław 1,13,71, 3.Gabriela Herbreder GIM 92 Ursynów Warszawa 1,14,31Zawodniczki Unii: 23. Martyna Sadlik 1,20,48. Startowało 37 pływaczek.

100 metrów stylem klasycznym chłopców
1. Norbert Zacharzyński Wodnik Krasnystaw 1,04,90, 2. Nazar Żurawel Śląsk Wrocław 1,04,91, 3. Bartosz Skóra Piątka Konstantynów Łódzki 1,05,68.  Zawodnicy Unii: 9. Erwin Szydłowski 1,08,57,

800 metrów stylem dowolnym dziewcząt
1. Daria Zielińska Polonia Warszawa 9,12,14, 2. Maja Nowak AZS AWF Warszawa 9,19,10, 3. Paulina Neubauer Dwójka Tczew 9,20,88. Zawodniczki Unii: 13. Aleksandra Fuks 9,42,52, 17. Weronika Ptaszyńska 10,03,17. Startowały 24 pływaczki.

1500 metrów stylem dowolnym chłopców
1. Michał Daszkiewicz UKP Unia Oświęcim 16,02,70, 2. Konrad Zieliński UKS 149 Łódź 16,05,75, 3. Wiktor Trylski Tri – Team Rumia 16,10,30. Zawodnicy Unii: 6. Jan Więzik 16,32,21. Startowało 28 pływaczek.

4 razy 100 zmiennym dziewcząt
1.Polonia Warszawa 4,24,77. 2. GIM 92 Ursynów 4,28,38, 3. G – 8 Bielany Warszawa 4,31,48, 5. UKP Unia Oświęcim (Zuzanna Famulok, Martyna Sadlik, Martyna Szkurat, Paulina Puzoń) 4,34,80. Startowało 12 drużyn.

4 razy 100 metrów stylem zmiennym
1. Śląsk Wrocław 3,55,86, 2. G – 8 – Bielany Warszawa I 3,57,05, 3. UKP Unia Oświęcim (Kacper Brączek, Erwin Szydłowski, Arkadiusz Czech, Michał Daszkiewicz) 4,01,09. Startowało 13 drużyn.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa