Dwójka na Mistrzostwach Miasta Oświęcim w Narciarstwie Alpejskim – FOTO

0 Materiał zlecony  |   Edukacja,Fakty,Fakty mocno sportowe  |   1 stycznia 2019

Prawie sto osób wzięło udział w Mistrzostwach Miasta Oświęcim w Narciarstwie Alpejskim. Liczną, szesnastoosobową grupę stanowili uczniowie szkoły podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

Znakomicie spisały się dziewczęta. W starszej grupie wiekowej (13-15 lat) w gronie jedenastu zawodniczek zajęły sześć pierwszych miejsc. Zwyciężyła  Ania Kajor przed Katarzyną Piskorz, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Martyna Bartecka. Kolejne miejsca zajęły: Magda Kajor, Maja Pióro i Magda Gębołyś.

“Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej zwyciężył również uczeń naszej szkoły,  Stanisław Dąbrowski, a  na drugim miejscu uplasował się Pascal Pióro. Miejsce piąte zajął Szymon Brzozowski, szóste Maciej Naras, a czternaste Michał Opach. W klasyfikacji drużynowej reprezentanci szkoły podstawowej nr 2 w Oświęcimiu zdecydowanie prowadzą” – relacjonuje Tomasz Kantyka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu

W grupie wiekowej do lat 10. również SP nr 2 miała swoich przedstawicieli. Świetnie wypadły dziewczynki: Helena Dąbrowska i Julia Matula, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Nieco niższe lokaty uzyskali chłopcy: Wojtek Gębołyś był piąty, a Jakub Kantyka siódmy.

Kolejna edycja

Kolejne zawody na śniegu zaplanowano na 8 stycznia, również w Wiśle. Tym razem jednak nie na dwóch, a na jednej desce. Wszyscy zainteresowani udziałem w zawodach snowboardowych proszeni są o kontakt z Tomaszem Kantyką, nauczycielem wychowania fizycznego, który organizuje grupę na wyjazd.

“Koszt wyjazdu wynosi 90 zł, w cenie jest przejazd, karnet oraz szansa zmierzenia się z najlepszymi na trasie slalomu gigant. Jednak nie wynik jest najważniejszy. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Zapraszamy do udziału” – dodaje Tomasz kantyka.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa