Dominika Chylińska w wielkim finale Pucharu Świata – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty mocno sportowe  |   19 czerwca 2024 06:15

W kapitalnym stylu zamknęła sezon startowy 2023/24 Dominika Chylińska. Reprezentantka Oświęcimskiego Klubu Karate zajęła drugie miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w kickboxingu.

Uczestników tegorocznych zawodów Pucharu Świata „Hungarian Kickboxing World Cup” gościła piękna, węgierska stolica – Budapeszt. Dominika Chylińska startowała w grupie seniorek formuły K-1 Rules do 52 kg. Podopieczna trenera Mariusza Pawlusa ostatecznie stanęła na drugim stopniu podium.

„Dominika potwierdziła w Budapeszcie swoją pozycję w światowym rankingu – mówi trener Mariusz Pawlus. – Została wicemistrzynią Pucharu Świata, co nie wymaga specjalnej rekomendacji. Przy odrobinie szczęścia mogło być jeszcze lepiej. To było wyjątkowo udane zakończenie sezonu w wykonaniu naszej kickboxerki” – powiedział Mariusz Pawlus.

Szczęśliwie rozstawiona w Budapeszcie Dominika Chylińska trafiła do ćwierćfinału, gdzie pokonała na punkty Camelie Gaudena z Mołdawii. Oświęcimianka zwyciężyła przez TKO w drugiej rundzie i awansowała do półfinału.

W walce o finał okazała się lepsza od reprezentantki gospodarzy. Dominika Chylińska wygrała z Węgierką na punkty 3:0. Jej finałową rywalką była Ivanova Daryna z Ukrainy. Podopieczna Mariusza Pawlusa prowadziła do końca drugiej rundy, ale niestety w trzeciej partii Ukrainka odrobiła straty i sięgnęła po Puchar Świata. Oświęcimianka zdobyła srebro.