Człowiek z żelaza, czyli srebro Piotra Olaka – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   30 maja 2024 14:00

Piotr Olak z Oświęcimia wywalczył srebrny medal podczas triathlonowych zawodów w wielkopolskim Sierakowie. Był drugi w grupie 18/24-latków i czternasty w klasyfikacji open.

JBL Triathlon Sieraków to impreza, która wśród sportowców niewątpliwie ma już status kultowej. Została zorganizowana po raz dwunasty. Zawodniczki i zawodnicy rywalizują w malowniczej scenerii krainy stu jezior.

O uprawiających triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. Pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie odbywały się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km, 28,25 km) oraz jednym drużynowym (56,5 km).

Podczas tegorocznego JBL Triathlon Sieraków warunki do rywalizacji były wyjątkowo dobre. Bezchmurne niebo, temperatura w okolicach 22 stopni Celsjusza i lekki wiatr dodający zawodnikom pędu. To niemal idealna pogoda dla triathlonistów. Kapitalne warunki atmosferyczne przyciągnęły również wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę.

Oświęcimianin – Piotr Olak (Tyczyński Triathlon) spisał się rewelacyjnie. Zajął drugie miejsce i wywalczył srebrny medal w kategorii wiekowej 18-24 lat na dystansie połówki thriathlonu, czyli 112,99 km. Ukończył JBL Triathlon Sieraków w czasie 4 godzin, 17 minut i 47 sekund (0.29.45 – pływanie, 2.16.00 – jazda na rowerze, 1.25.14 – bieg). W klasyfikacji open był czternasty.

Piotr Olak z Oświęcimia wywalczył srebrny medal podczas triathlonowych zawodów w wielkopolskim Sierakowie.