Pobiegnij z Zadyszką

0 Paweł Obstarczyk  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   9 listopada 2017

W sobotę w Oświęcimiu odbędzie się siódma edycja biegu niepodległościowego. Głównym organizatorem biegu jest Oświęcimski Klub Biegacza Zadyszka.


Jedenastka na 11 listopada

– Bieg w swym założeniu ma propagować treści niepodległościowe i patriotyczne. Każdy będzie mógł zamanifestować  swoje przywiązanie do idei wolnościowych. Nasz sport jest często kojarzony z wolnością i swobodą. Chcemy integrować lokalne środowiska. Przede wszystkim kierujemy się do ludzi młodych, ale nie zamykamy się na żadną grupę wiekową – wytłumaczył Dariusz Papuga, prezes Zadyszki.

Jak co roku bieg będzie częścią obchodów niepodległościowych w Oświęcimiu. Pobiegną w nim sportowcy ze stolicy powiatu i okolic.

Sobotnia impreza sportowa spowoduje utrudnienia ruchy drogowego

– Za wszelkie ograniczenia przepraszamy. Mamy nadzieję, że nie wpłyną one na negatywnie spostrzeganie biegającej części społeczeństwa – dodał Papuga.

W godzinach od 13:30 do 15 mogą być kłopoty z przemieszczaniem się w okolicach Rynku Głównego i ulic: Mickiewicza, Sienkiewicza, Zaborskiej, Królowej Jadwigi, Przecznej oraz częściowo ul. Kamieniec.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa