Brzeszczanie na podium w Sieprawiu – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   24 października 2022 09:36

Złoty i brązowy medal wywalczyli reprezentanci Klubu Oyama Karate Brzeszcze podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego OPF.

W Sieprawiu na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Kozak, a Krzysztof Taratuta był trzeci.

Siepraw gościł uczestników Mistrzostw Makroregionu Południowego OPF Karate w kata (walka z cieniem) i kumite. Na starcie zawodów stanęło blisko 300. zawodniczek i zawodników z 22. ośrodków karate. Walczono o medale w konkurencjach kata, kumite, lekki kontakt i semi-knockdown.

Krzysztof Taratuta zdobył brązowy krążek w rywalizacji kata juniorów młodszych. Fot. zbiory klubu

Brzeszczański klub reprezentowało pięcioro karateków

W rywalizacji kata juniorów młodszych na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Taratuta. Po złoto w kumite sięgnęła jego klubowa koleżanka – Karolina Kozak, która w kategorii juniorek młodszych (12-14 lat) do 50 kg zwyciężyła w dwóch walkach.

Tym razem poza podium znalazły się trzy inne zawodniczki brzeszczańskiego klubu – Julia Piętoń, Daria Piętoń oraz Olga Taratuta.

„Zawody w Sieprawiu stały na wysokim poziomie – podkreśla sensei Rafał Czopek, prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze. – Najlepiej świadczy o tym spora frekwencja. Wiele klubów przywiozło silne reprezentacje. Za pomoc i przygotowanie wyjazdu składam serdeczne podziękowania na ręce rodziców naszych zawodników – dodaje Rafał Czopek.