Brązowy krążek Karoliny

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   24 kwietnia 2023 08:21

Karolina Kozak z Klubu Oyama Karate Brzeszcze wywalczyła brązowy krążek mistrzostw Polski w kumite. Medale krajowego championatu w karate walczono w Wieliczce.

Na starcie zawodów w „Mieście Soli” pojawiło się ponad 310 zawodniczek i zawodników z 37 klubów Oyama Karate i Kyokushin. Rywalizowano w formule kumite lekki-kontakt, semi-knockdown i knockdown.

Brzeszczański Ośrodek Karate reprezentowała Karolina Kozak, która zajęła trzecie miejsce w kumite kategorii U-14 do 55 kg. Jak zgodnie podkreślali uczestnicy, zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.

„Karolina stoczyła trzy walki. Brąz jest sporym sukcesem tej młodej, bardzo dobrze rokującej zawodniczki. Karolina po raz kolejny potwierdziła, że należy do ścisłej krajowej czołówki” – mówi prezes Klubu Oyama Karatye Brzeszcze, Rafał Czopek.

Karolina Kozak z Klubu Oyama Karate Brzeszcze wywalczyła brązowy krążek mistrzostw Polski w kumite.

„Przypomnę, iż przed rokiem na mistrzostwach Polski w Tarnobrzegu również była trzecia. Za przygotowanie wyjazdu i startu Karoliny dziękuję niezawodnym rodzicom naszej reprezentantki” – dodaje Rafał Czopek.