„Bijemy Rekordy” pod patronatem Pawła Korzeniowskiego

0 Marcin Cichowski  |   Fakty mocno sportowe  |   23 grudnia 2017

Dzisiaj o godzinie 9 na oświęcimskim basenie rozpocznie się turniej „Bijemy Rekordy” pod patronatem Pawła Korzeniowskiego.

“Zawody z cyklu „Bijemy rekordy”organizowane są corocznie na pływalni oświęcimskiego MOSiR-u i już na stałe weszły do kalendarza imprez pływackich w Polsce. Grudniowy termin sprzyja poprawianiu własnych rekordów życiowych jak również ustanawianiu rekordów Okręgu i rekordów Polski” – informuje Alicja Woźnicka, szkoleniowiec Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.

Zawody organizowane są dla dzieci i młodzieży z całej Polski i rozgrywane w sześciu kategoriach wiekowych  zgodnie z przepisami FINA i PZP. Zawody zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i frekwencją.W zawodach biorą udział również zawodnicy niepełnosprawni.

Zawody obejmują sześć kategorii wiekowych: 11 lat, 12 lat, 13 lat, 14 lat, 15 lat, 16 i starsi w podziale na dziewczęta i chłopców. Zawodnicy pochodzą z terenu całej Polski, liczba startujących waha się w granicach 400 uczestników.

Do zawodów zgłosiło się dotychczas 519 zawodników z 27 klubów. Organizatorami są UKP Unia Oświęcim oraz Małopolski Okręgowy Związek Pływacki.

Program zawodów:

BLOK I, sobota 23 grudnia
rozgrzewka godz. 8.00 – 9.00
zawody: godz. 9.00

BLOK II, sobota 23 grudnia
rozgrzewka godz. 15.00 – 15.45
Otwarcie zawodów – 15.45
zawody: godz. 16.00

Nagrody

Nagrody finansowe dla trzech (lub więcej w przypadku pozyskania sponsorów) najlepszych zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej I – III (za sumę 2 wyników wg tabeli wielobojowych FINA 2017). Wysokość nagród i ilość nagrodzonych zawodników uzależniona jest od ilości pozyskanych środków finansowych. W przypadku takiej samej ilości punktów wygrywa zawodnik, który uzyskał najbardziej wartościowy rezultat.

Nagroda specjalna od Pawła Korzeniowskiego

Nagroda specjalna dla zwycięzcy i zwyciężczyni finału 200 metrów stylem motylkowym w kategorii Open ufundowana przez Pawła Korzeniowskiego.

1 miejsce – 400 zł
2 miejsce – 100 zł
3 miejsce – 100 zł

Nagroda specjalna dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w kategorii open na dystansie 200 m stylem zmiennym ( wg punktacji FINA) ufundowana przez Prezesa MOZP.

1 miejsce – 300 zł
2 miejsce – 200 zł
3 miejsce – 100 zł

Nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii wiekowej IV – VI (za sumę dwóch wyników według tabeli wielobojowych FINA 2017). W przypadku takiej samej ilości punktów wygrywa zawodnik, który uzyskał najbardziej wartościowy rezultat.

Puchar dla najlepszego zawodnika

Puchar dla najlepszego zawodnika i zawodniczki zawodów w kategorii Open ufundowany przez Prezesa MOZP (za dwa najlepsze wyniki wg tabeli wielobojowych FINA 2017).

Więcej informacji na stronie megatiming.pl

Zawody wspiera zarówno Miasto Oświęcim, a patronat honorowy objął Prezydent Miasta Janusz Chwierut, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu oraz liczni sponsorzy prywatni i firmy lokalne.

 

https://faktyoswiecim.pl/wp-content/uploads/2017/12/komunikat.pdf

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa