Bartosz Loter bierze wszystko – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   27 grudnia 2023 11:00

Trzy złote medale podczas zimowych mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie wywalczył Bartosz Loter z UKP Unii Oświęcim.

Pływak pochodzący z Cieszyna zwyciężał na 50, 100 i 200 stylem klasycznym

Zimowe mistrzostwa juniorów 17/18-letnich rozegrano w Olsztynie. Kapitalną dyspozycję w końcówce roku potwierdził Bartosz Loter. Zawodnik UKP Unii na 50, 100 i 200 stylem klasycznym nie tylko zdobywał mistrzowskie tytuły, ale i ustanawiał nowe rekordy życiowe. Poprawił swoje wyniki o 0,7 sekundy (50 metrów), 0,3 sekundy (100 metrów) i 0,8 sekundy (200 metrów).

Z brązowym medalem z Olsztyna wróciła także Aleksandra Juda, która poprawiła swoją „życiówkę” na 400 metrów stylem zmiennym. Jej klubowa koleżanka, Magdalena Lechowska na tym dystansie zajęła czwartą pozycję.

W pierwszej „dziesiątce” znaleźli się także inni reprezentanci UKP Unii – Anna Wilk (V miejsce) na 800 dowolnym, Kacper Porwik (VII miejsce) na 400 zmiennym, Judyta Kusion (VII miejsce) na 800 dowolnym, Dominik Woźnicki (VIII miejsce) na 200 motylkiem, Kamil Kania (X miejsce) na 400 zmiennym i Karol Cembala (X miejsce) na 1500 dowolnym. W klasyfikacji klubowej UKP Unia zajęła ostatecznie czwarte miejsce.