Artur Lach siódmy na mistrzostwach Polski

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   14 lutego 2019 21:33

Artur Lach z UKS Gminy Brzeszcze zajął siódme miejsce w Mistrzostwach Polski. Startował w trójskoku under – 20. Zawody odbyły się w Toruniu.

W Mistrzostwach startowało dwóch zawodników UKS Gminy Brzeszcze.

Artur Lach miał wszystkie próby ważne. Najlepsza była ta trzeci. Wtedy osiągnął wynik 14.10. Dało mu to siódme miejsce w stawce piętnastu sportowców. Z wynikiem 14.66 wygrał Bartosz Leszczuk z AZS UMCS Lublin. Drugi był Adam Podsiadły z UMLKS Pegaz Opoczno 14.42, a trzecie Filip Cetlicer z MKS Aleksandrów Łódzki 14.37. Warto zaznaczyć, że pierwszych pierwszych pięciu zawodników na zawodach pobiło swoje życiówki.

W kategorii młodszej w tej samej dyscyplinie startował Łukasz Jagiełło. W gronie trzynastu zawodników był dziesiąty. Wykonał jedną ważną próbę na 12.08. Wygrał Wojciech Galik z MKS Rabka Zdrój. Jego wynik to 13.75.