5. Bieg na Molo dla Jagódki i Gabrielka z eFO

Jola Wodniak  |   Fakty mocno sportowe  |   12 października 2019 05:25

Charytatywny Bieg na Molo wpisał się w tradycję Resortu Molo. Tym razem biegacze pokonają 10 kilometrów dla Jagódki i Gabrielka Bartosiewiczów.

Tym razem bieg odbędzie się w sobotę 12 października, obejmuje 10 kilometrów. Rozpoczyna się na ulicach gminy Osiek, a kończy się na terenie Molo. Biegowi, jak zwykle patronują Fakty Oświęcim.

„Poza biegiem głównym zawsze przewidujemy także bieg dzieci na krótki dystans” – mówią organizatorzy.

Bieg powstał z inicjatywy szerzenia sportu oraz chęci pomagania chorym i potrzebującym, a całej imprezie towarzyszy radosna, rodzinna atmosfera.

„Podczas czterech edycji Biegu na Molo udało nam się zebrać łącznie 37 302 złotych. Całość tej kwoty została przekazana podopiecznym Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” – dodają organizatorzy.

Rodzeństwo – Jagódka i Gabrielek potrzebują pomocy

Jagoda urodziła się w 33 tygodniu ciąży z dużym niedotlenieniem. Lekarze rozpoznali u niej wadę serca pod postacią ubytku w przegrodzie międzykomorowej, zwężenie zastawki tętnicy płucnej, hipoplazję śledziony iwylew. W drugim tygodniu życia zachorowała na sepsę.

Dużo czasu spędziła w szpitalach. Cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, małogłowie, delichocefalię, cechy dystrofii problemy genetyczne. Nie mówi, nie chodzi, nie raczkuje. Wymaga ciągłej opieki, leczenia i rehabilitacji oraz sprzętu specjalistycznego.

Gabriel ma trzy latka

Urodził się w 35 tygodniu ciąży. Od urodzenia ma problemy ze słuchem. Przeszedł zabieg wrodzonej przepukliny i dwa zabiegizakładania drenów w uszach. Ponadto jest obciążony astmą oskrzelową. Bardzo często choruje. Obecnie mówi tylko pojedyncze słowa. Lekarze podejrzewają u niego niskorosłość. Wymaga stałej rehabilitacji i pomocy logopedycznej.

Zapisy

Zapisy dzieci odbędą się w dniu zawodów – 12 października od godziny 9. Zapisy dorosłych odbywają się poprzez stronę dostartu.pl

Harmonogram biegu:

 

Od godziny 9:00 – 11:00 Zgłoszenia i wydawanie starterów
Godzina 10:00 otwarcie zawodów
Godzina 10:10 Biegi w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych
z podziałem na biegi dziewcząt i chłopców:
– bieg przedszkolaków: rocznik 2013-2015: 150 m
– bieg dzieci szkół podstawowych 2010-2012: 150 m
– bieg dzieci szkół podstawowych 2007-2009: 300 m
– bieg dzieci szkół podstawowych 2004-2006: 450 m
Godzina 12:00 Bieg główny
Ok. 13:30 Dekoracja zwycięzców

 

Trasa biegu:

 

Tak było rok temu:

Prawie 11 tysięcy złotych podczas 4. Biegu na Molo – FILM, FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa