polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Michał Łygan, członek stowarzyszenia Pozytywni w Oświęcimiu i oficer specjalnej jednostki wojskowej Nil w Krakowie, przejdzie charytatywnie kolejny raz górami.
Tym razem będzie to wędrówka ze Straconki w Bielsku-Białej na Luboń Wielki. Ta wędrówką chce zwrócić uwagę na chorego chłopca – Adasia Tadycha z Osieka. Stowarzyszenie Pozytywnie uruchomiło zbiórkę funduszy dla chłopca.
Adaś cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, zespół Westa i znaczne upośledzenie umysłowe.
Dowolne datki można wpłacać poprze stronę siepomaga.pl/czteryporyroku
Pozytywny wolontariusz przemierzył już ją wiosną. Podczas tej wędrówki do skarbonki wpadło 7446 złotych. Do celu zostało jeszcze 12 554 zł i wojskowy chce tę kwotę zebrać podczas trzech wędrówek.
Jesienią wolontariusz przejdzie trasą Lubań Wielki – Bielsko-Biała, a zimą Bielsko-Biała – Lubań Wielki. Każdy może do niego dołączyć na dowolnie wybranym odcinku marszu.
Michał wyruszy w piątek 22 lipca punktualnie o godzinie 3 rano ze Straconki w Bielsku-Białej. Można do niego dołączyć w każdej chwili. Podajemy orientacyjne godziny podróży i będziemy je na bieżąco aktualizować.
Trasa akcji „Cztery pory roku dla Adama czyli Mały Czerwony Szlak Beskidzki na raz” przebiega z Beskidu Wyspowego poprzez Beskid Makowski i Beskid Mały.
Bielsko – Biała Straconka – 22.07.2022 godzina 3.00 (0 km)
Porąbka Zapora – 6.00 (13 km)
Kiczera – 7.30 (18 km)
Kocierz – 9.00 (25 km)
Potrójna – 10.30 (29 km)
Przełęcz Wł. Midowicza k. Schroniska Leskowiec – 12.30 (38 km)
Krzeszów Górny – 14.00 (44 km)
Zembrzyce Rynek – 17.00 (55 km)
Palcza – 20.00 (69 km)
Myślenice Rynek – 23.00 (88 km)
Schroniska na Kudłaczach – 23.07.22. godz. 03.00 (99 km)
Przełęcz Jaworzyce – 5.30 (105 km)
Kasina Wielka Stacja Kolejowa – 8.00 (115 km)
Mszana Dolna, PKS – 12.00 (129 km)
Luboń Wielki – 16.00 (137 km)
Długość całej trasy ok – 137 Suma podejść: 5784 m Suma zejść: 5188 m
Region: Beskid Mały, Pasma Pewelsko-Krzeczowskie, Beskid Makowski, Beskid Wyspowy
Najwyższy punkt: Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim, 1022 m n.p.m.km
Oczywiście Michał zastrzega sobie że bardzo ważny w tej kalkulacji jest skrót „ok. Orientacyjnego planu trasy nie należy przyjmować jak rozkładu jazdy japońskich kolei. Góry ostatecznie wszystko zweryfikują, a online będzie można ustalić położenie wędrowca.
Podczas wspólnego wędrowania można napoić i nakarmić piechura stowarzyszenia Pozytywni, żeby nie musiał za dużo dźwigać na plecach. Obiecał, że choć może być półprzytomny, zawsze będzie bardzo miły i wdzięczny.
Akcję Pozytywnych charytatywnie wspiera Katrina Żdan, która uciekła z Charkowa na Ukrainie wraz z rodziną i znalazła bezpieczne schronienie w Oświęcimiu. To ona zaprojektowała koszulkę, w której pomaszeruje Michał Łygan.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym projekcie, ponieważ jego głównym założeniem jest to, że każdy kto ma ochotę towarzyszyć Michałowi w marszu może dołączyć do niego na dowolnym etapie wędrówki i potowarzyszyć mu w miarę swoich możliwości lub ustanowić rekord przejścia trasy.
„Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich chętnych miłośników gór, a wśród nich: lubiących sobie pospacerować, tych trochę bardziej zapalonych piechurów górskich. Zapraszam wszystkich chętnych biegaczy i ultrasów górskich, mile widziani są również miłośnicy rowerów górskich – klasycznych i elektrycznych” – Michał Łygan zachęca do wędrówki z nim. „Jak ktoś dołączy na koniu się dołączy to też będzie bardzo miło (miłośnicy dwóch desek muszą zaczekać do zimy, ale jakby teraz ktoś by to zrobił na dwóch deskach to od razu zgłaszamy go do księgi Guinesa)” – śmieje się Michał.
„Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich chętnych miłośników gór, a wśród nich: lubiących sobie pospacerować, tych trochę bardziej zapalonych piechurów górskich. Zapraszam wszystkich chętnych biegaczy i ultrasów górskich, mile widziani są również miłośnicy rowerów górskich – klasycznych i elektrycznych” – Michał Łygan zachęca do wędrówki z nim.
„Jak ktoś dołączy na koniu się dołączy to też będzie bardzo miło (miłośnicy dwóch desek muszą zaczekać do zimy, ale jakby teraz ktoś by to zrobił na dwóch deskach to od razu zgłaszamy go do księgi Guinesa)” – śmieje się Michał.
„Jeżeli tylko będziemy mieli Wasze dane i zgodę na podziękowanie to imiona będą podane na naszej stronie. Dziękujemy również anonimowym i nie tylko darczyńcom wpłacającym pieniążki na rehabilitację i leczenie naszego podopiecznego Adama, bo to jest najważniejsza ideą naszej akcji” – dodaje wolontariusz.
Liczymy na wszystkich miłośników górskich wędrówek, górskich biegaczy i rowerzystów a w edycji „Zima” skitowców i innych pozytywnie zwariowanych miłośników gór, którzy chcą wesprzeć małego Adasia z Osieka.
Terminy kolejnych edycji akcji „Cztery pory roku dla Adama czyli Mały Czerwony Szlak Beskidzki na raz”:
Jesień: 14-15 października – start Luboń Wielki, meta Bielsko-Biała Straconka
Zima: 16-17 grudnia – start Bielsko-Biała Staraconka, meta Luboń Wielki
Każdy, kto chce wesprzeć marsz Michała dla małego Adama Tadycha, może to zrobić wpłacając dowolny datek do skarbonki Adasia: siepomaga.pl/czteryporyroku
„Jeszcze raz serdeczne dzięki dla Was wszystkich wspierających naszą akcję” – dodaje Łygan.
Sponsorzy akcji:
Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o. o. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Oświęcimiu Gmina Oświęcim BENZ
Patronat medialny: Fakty Oświęcim
ZOSTAŃ SPONSOREM
Każda instytucja może zostać sponsorem akcji wpłacając min. 500 złotych do skarbonki na siepomaga.pl/czteryporyroku – wówczas wymienimy nazwę wpłacającego w materiałach prasowych, a także dołączymy logo instytucji na koszulce akcji (wielkość logo i miejsce na liście uzależnione jest od wpłacanej kwoty).
Cztery pory roku Michała Łygana, czyli 135 km dla chorego dziecka – relacja LIVE
Marsz dla chorego Adasia. Cel osiągnięty z naddatkiem – FILM, FOTO