Reklama
19 kwietnia 2026, niedziela
Leżał na chodniku. Świadkowie zareagowali wzorowo
- Jola Wodniak
- Na sygnale
- 13 października 2025
- 18:53
Reklama
Czujność przechodniów z Oświęcimia pozwoliła uniknąć tragedii. Poinformowali służby o mężczyźnie leżącym na chodniku.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu interweniowali wobec 45-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania, który w nocy leżał pod jedną z ławek przy ulicy Śniadeckiego. Zgłoszenie o człowieku, który może potrzebować pomocy, przekazali przechodnie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
„Operator numeru alarmowego otrzymał informację od świadków, którzy zauważyli mężczyznę leżącego na chodniku. Ich reakcja była prawidłowa i zasługuje na uznanie” - podkreśla aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego i nie wymagał pomocy medycznej. W trakcie interwencji 45-latek zaczął zachowywać się agresywnie i wulgarnie wyzywać funkcjonariuszy. Został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.
„Wobec mężczyzny prowadzone jest postępowanie w związku z podejrzeniem znieważenia funkcjonariuszy” - dodaje rzeczniczka KPP.
Za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi kara do roku pozbawienia wolności.
Policja dziękuje osobom, które powiadomiły służby i przypomina o konieczności reagowania w podobnych sytuacjach.
„Każdy przypadek, gdy widzimy osobę leżącą na ulicy lub ławce, może oznaczać zagrożenie życia lub zdrowia. Wystarczy jeden telefon pod numer 112, by uratować komuś życie” - zaznacza asp. szt. Jurecka.