Wygrali czujniki powietrza

0 Redakcja FO  |   Meteo  |   6 grudnia 2018

W kolejnych, trzech miejscowościach mieszkańcy będą mogli śledzić na bieżąco poziom zanieczyszczenia powietrza. To dzięki firmie AVIVA, która rozstrzygnęła konkurs.

Spośród 50 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w Unii Europejskiej aż 36 znajduje się w Polsce. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności udało się przeprowadzić konkurs i wybrać kolejne 100 lokalizacji, w których AVIVA zamontuje czujniki jakości powietrza.

“W ramach akcji „Wiem, czym oddycham” przygotowaliśmy cykl działań, które mają uświadomić, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać” – informuje AVIVA.

Ubiegłoroczna edycja

W 2017 roku w ramach konkursu organizator akcji zainstalował powiecie oświęcimskim trzy czujniki: w Chełmku przy ulicach Wiśniowej i Kasprowicza i Oświęcimiu na placu Skarbka. Czujniki są również w Brzeszczach, Grojcu, Kętach, Jawiszowicach, Wilczkowicach czy Zatorze.

Druga edycja

Do konkursu zgłoszono 2 357 miejscowości, szkół zgłosiło się 354. W sumie oddano 71 924 głosów podczas drugiej edycji. W powiecie oświęcimskim nowe czujniki AVIVA zamontuje w:

– Chełmku, przy ulicy Krakowskiej 5
– Piotrowicach, przy ulicy Andrychowskiej 222
– Przeciszowie, przy ulicy Długa 6

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa