We wtorek i środę upały

Redakcja eFO  |   Meteo  |   13 lipca 2021 08:24

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) przed upałami, które wystąpią we wtorek i w środę w Małopolsce.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień we wtorek od 29 do 32 stopni Celsjusza, w środę nawet do 35. Temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę od do 22 stopni Celsjusza” – informuje Monika Kaseja, dyżurna synoptyk IMGW-PIB.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80 procent

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami obowiązuje na terenie całego województwa Małopolski od wtorku, 13 lipca od godziny 12 do środy, 14 lipca do godziny 18.

 

 

Temperatura będzie bardziej wyrównana na obszarze praktycznie całego kraju. Chłodniej będzie jedynie na nizinie Szczecińskiej, obszarach podgórskich i strefie brzegowej Morza Bałtyckiego. Na pozostałym obszarze słupki rtęci na termometrach przekroczą 30 stopni Celsjusza.

„Na wschodzie upał utrzyma się najprawdopodobniej do czwartku, a nie jest wykluczone, że do końca tygodnia” – prognozuje Michał Ogrodnik, synoptyk meteorolog IMGW .

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .