W niedzielę zmiana czasu na zimowy

Redakcja eFO  |   Meteo  |   29 października 2021 10:46

W nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki z godziny trzeciej na drugą. Dla śpiochów jest na pewno świetna wiadomość.

W nowoczesnych urządzeniach zegarki przestawią się same. Dotyczy to smartfonów, tabletów, telewizorów czy komputerów. Dzięki temu nie musimy się obawiać czy budzik zadzwoni o odpowiedniej porze.

Jednak zegary ścienne czy tradycyjne zegarki na rękę musimy przestawić sami.

Zmiany czasu mogą prowadzić do zaskakujących sytuacji

Możliwe jest, że w przypadku porodu bliźniaków, ten z pary który urodził się jako pierwszy może mieć oficjalnie zapisaną późniejszą godzinę narodzin, niż jego brat. Jest to możliwe jeżeli poród nastąpiłby w noc zmiany czasu z letniego na zimowy i pierwszy bliźniak urodziłby się o godz. 2.55 w nocy, a jego brat 10 minut później.

W ten sposób na skutek cofnięcia zegara o godzinę, oficjalny czas narodzin tego drugiego byłby ustalony na 2.05, a nie na 3.05. Z drugiej strony, podczas zmiany z czasu zimowego na letni między godziną 2 a 3 w nocy nie ma żadnych narodzin.

Czas trwania Czas zimowy – to czas środkowoeuropejski. Obowiązuje od końca października do końca marca.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .