W Grojcu kolejny czujnik jakości powietrza

0 Marcin Cichowski  |   Meteo  |   2 marca 2018

W Grojcu znajduje się kolejny czujnik jakości powietrza, ufundowany przez firmę Aviva. Od teraz mieszkańcy będą mogli na bieżąco sprawdzać stan powietrza.

“Gmina Oświęcim zgłosiła do konkursu trzy lokalizacje na jej terenie. Mimo, że żadne z tych miejsc nie znalazło się w zwycięskiej pierwszej setce, organizatorzy konkursu docenili zaangażowanie głosujących, dzięki czemu Grojec znalazł się wśród 50 lokalizacji dodatkowo wybranych przez Fundację Aviva do otrzymania nagrody” – informuje Lech Chodacki z miesięcznika “Oświęcimska Gmina”.

Urządzenie mierzy stężenie pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10, ciśnienie, temperaturę oraz wilgotność powietrza. Wyniki pomiarów można sprawdzić na map.airly.eu/pl, a także za pomocą aplikacji Airly na smartfona.

Czujnik wyposażony jest w kolorowe diody, dzięki czemu również bezpośrednio na nim można sprawdzić stan powietrza. Jeśli świeci na zielono, jakość powietrza jest dobra, na żółto – umiarkowana, na czerwono – zła.

“Zachęcamy wszystkie osoby przejeżdżające przez centrum Grojca, odprowadzające dzieci do przedszkola lub odwiedzające pocztę, do spojrzenia na czujnik i jego wskazania” – dodaje Chodacki.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa