• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Uwaga na upały. Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące nadchodzącej fali upałów, która potrwa aż do soboty. 

Reklama

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące nadchodzącej fali upałów, która potrwa aż do soboty. 




W najbliższych dniach temperatura maksymalna może osiągnąć od 29°C do 31°C, a nocą spadnie jedynie do 15°C-18°C.

Podczas upałów szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych, zwłaszcza małych dzieci i seniorów, którzy są najbardziej narażeni na negatywne skutki wysokich temperatur. 

Zaleca się:


- picie dużej ilości płynów, najlepiej wody,

- unikanie długiego przebywania na słońcu, zwłaszcza w godzinach południowych,

- noszenie lekkiej i przewiewnej odzieży,

- w miarę możliwości przebywanie w chłodnych i zacienionych miejscach.

Pamiętajmy, że upały mogą być niebezpieczne, dlatego warto zachować ostrożność i odpowiednio się przygotować. Dbajmy o zdrowie swoje i swoich bliskich w tym czasie.

 

Zobacz również:


https://faktyoswiecim.pl/meteo/przypominamy-jak-dbac-o-zwierzeta-w-czasie-upalow/