Ukwiecone Kęty – FOTO

Redakcja FO  |   Meteo  |   24 maja 2020 13:01

W Kętach, jak co roku nie zabrakło wielobarwnych kwiatów i roślinnych dekoracji. Niewątpliwie mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie.

„Imponujące kaskady kwiatowe, z których już od czterech lat słynie rynek w Kętach, tym razem obsadzono białymi surfiniami, przeplatanymi dekoracyjną ipomeą, czyli intensywnie zielonym, powojowatym wilcem. W jasnej, jakże świeżej kolorystyce utrzymane są także trzy rabatki położone przy północnej pierzei rynku oraz kwadratowe kwietniki, sąsiadujące z ławeczkami” – informuje Barbara Kuźma-Suazo z kęckiego magistratu.

 

 

Dla kontrastu i ożywienia donice zamontowane na latarniach oraz pozostałe punkty udekorowano wielobarwnymi  bratkami, surfiniami i innymi gatunkami roślin. Zazieleniły się także pergole, które z roku na rok porasta coraz bujniejsza i wyższa roślinność.

 

 

„Dwie mniejsze konstrukcje kaskadowe ponownie ozdobiły także okolice przystanku na ulicy Krakowskiej. Tu kolorystka jest jednak odmienna, piętrowe donice czarują głownie fioletem i zielenią” – mówi Barbara Kuźma-Suazo.

 

 

„Wszystkich, którzy wciąż pozostają w domach i maksymalnie ograniczają wyjścia i spacery, zapraszamy do poniższej galerii zdjęć, prezentującej tegoroczne ukwiecenie naszego miasta, a także do kolejnych artykułów. Ukwiecanie miejsc publicznych wciąż trwa” – dodaje Barbara Kuźma-Suazo.

 

 

Powiat oświęcimski na fotografiach

Lubisz fotografować przyrodę?
Chcesz się pochwalić swoimi zdjęciami?

Możesz to zrobić w eFO. Zdjęcia można przesyłać na adres redakcja@faktyoswiecim.pl w tytule wiadomości wpisując METEO oraz krótki opis – gdzie zdjęcia zostały wykonane.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa