Skawa zagraża linii energetycznej zasilającej oczyszczalnię – FOTO

0 Redakcja FO  |   Fakty,Meteo  |   1 listopada 2019 07:57

Skawa z upływem lat zmienia swoje koryto. Teraz zagraża linii energetycznej zasilającej oczyszczalnię, trwają prace zabezpieczające jej brzegi.

Na zlecenie PGW Wody Polskie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Zarządu Zlewni w Żywcu wykonano roboty udrożnieniowe i zabezpieczające na odcinku prawego brzegu Skawy w okolicy mostu w Podolszu, oraz roboty zabezpieczające na odcinku prawego brzegu Skawy w Podolszu, bliżej jej ujścia do Wisły.

„Te działania przyczynią się do zmniejszenia zjawiska erozji i podmywania brzegu Skawy, oraz zabierania kolejnych połaci gruntu. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że prace zabezpieczające na odcinku prawego brzegu Skawy w Smolicach i Podolszu mają być kontynuowane w kolejnych latach” – mówią urzędnicy zatorskiego magistratu.

Gmina wnioskuje do Dyrekcji PGW Wody Polskie w Krakowie o przeznaczenie dalszych funduszy na roboty zabezpieczające również lewy brzeg Skawy i wał przeciwpowodziowy, w szczególności w Podolszu przed oczyszczalnią ścieków.

„Postępująca tam erozja i podmywanie brzegu zagraża bezpośrednio linii średniego napięcia zasilającej oczyszczalnię, oraz w Zatorze w sąsiedztwie zbiornika Piastowski i w Graboszycach na wysokości istniejących zbiorników wodnych” – dodają urzędnicy.

 

 

Zobacz również:

Jaka pogoda we Wszystkich Świętych?

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa