Skąd bierze się smog?

1 x-news  |   Fakty,Meteo  |   25 listopada 2017

“Smog to mieszanina różnych rodzajów substancji i sadzy oraz dymu” – powiedziała w “Dzień Dobry TVN” Aleksandra Stanisławska, specjalistka od spraw ochrony powietrza.


“To, co zaoszczędzimy, paląc tańszym paliwem, to wielokrotnie więcej zapłacimy naszym samopoczuciem, rachunkami za zdrowie i zgonami naszych najbliższych” – zaznaczył dr Marcin Popkiewicz, klimatolog.

Przypominamy, że codziennie na facebookowym profilu Meteo FO publikujemy informacje o zanieczyszczeniu powietrza.

 

Przeczytaj również:

Wiem, czym oddycham – zagłosuj na czujnik jakości powietrza

Komentarze
  • 25 listopada 2017 10:11

    henryk

    Wydaje się publiczne pieniądze w tym mieście na wiele bzdetów. Dlaczego żaden radny nie złoży wniosku o zakup i montaż ze środków budżetowych 5 czy 7 takich czujników – np. jeden na Zasolu, jeden na Błoniach a pozostałe po drugiej stronie Soły. W Chrzanowie i okolicy mapa pomiarowa Airly wskazuje takich punktów pomiarowych 12. W Krakowie jest ich chyba koło 100. Ktoś się czegoś boi? W dobie wysoko rozwiniętej telekomunikacji i informatyki to powinno być normą. Mam nieodparte wrażenie że w tym mieście próbuje się mieszkańcom podsuwać informacje z gatunku wygodnych.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa