Silnie powieje, przelotnie popada. W sobotę może być bardzo ciepło

0 x-news / Agencja TVN  |   Meteo  |   8 października 2019 06:00

W ciągu najbliższych dni temperatura maksymalna będzie wyższa niż w ostatnim czasie. Pojawi się silny wiatr, nie zabraknie przelotnych opadów deszczu.

W ciągu najbliższej doby dostaniemy się pod wpływ wielkiego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Od zachodu do Polski wkroczy deszczowy front, za którym z południowego zachodu popłynie cieplejsze polarne morskie powietrze.

We wtorek i środę zachmurzenie będzie duże. Od zachodu będą przemieszczać się opady deszczu do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 8 do 13 stopni Celsjusza. Powieje południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

Powieje mocniej

Na czwartek prognozowane są większe przejaśnienia. Pojawią się jednak przelotne opady deszczu do 5-10 l/mkw. Temperatura wyniesie od 11 do 15 stopni Celsjusza. Wiatr powieje z zachodu. Będzie umiarkowany i dość silny, w porywach wiejący z prędkością do 60 km/godz.

Piątek upłynie  pod znakiem dużego zachmurzenia i przejaśnień. W pozostałej części kraju spadnie do 5-15 l/mkw deszczu. Termometry pokażą do 16 stopni Celsjusza. Wiatr okaże się umiarkowany, okresami silny. W porywach powieje do 60-80 km/godz.

Do 20 stopni

Sobota zapowiada się na ogół z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura osiągnie od 14 do 20 stopni Celsjusza. Wiatr powieje z południowego zachodu z dużą i umiarkowaną siłą w porywach do 50-70 km/godz.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa