Ruszyła policyjna akcja Smog

Redakcja FO  |   Fakty,Meteo  |   28 stycznia 2020 11:11

Rozpoczęła się pierwsza w tym roku policyjna akcja Smog. Funkcjonariusze przeprowadzą kontrolę emisji spalin, a także sprawdzą ogólny stan techniczny pojazdów.


W pierwszej kolejności policjanci sprawdzają auta, wobec których występuje podejrzenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Podczas kontroli funkcjonariusze wykorzystują specjalne urządzenia – dymomierze i analizatory, które monitorują jakość spalin w samochodach zarówno z silnikiem diesla i jak i tych benzynowych.

„Będziemy zwracać uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazuje na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika” – informują policjanci.

W momencie gdy normy jakości zostaną przekroczone, policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny auta, a właściciel pojazdu o złym stanie technicznym może zostać ukarany mandatem do nawet pięciuset złotych.

„Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach” – dodają mundurowi.

 

Zobacz również:

Pan Jacek adoptuje świąteczne choinki

Zakaz palenia węglem w Oświęcimiu

Ponad 160 ekointerwencji w dwa tygodnie

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa