• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Pszczelarze podsumowali sezon - FOTO

Reklama

Członkowie Koła Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej i zaproszeni przez nich goście podsumowali kończący się sezon.

Tegoroczne zbiory były mniejsze niż zwykle

Józef Faruga, prezes koła stwierdził, że owoce pracy pszczół i ich opiekunów zaspokoją domowe potrzeby i wystarczą na dokarmianie pszczelich rodzin. Jednak każda pogodowa anomalia powoduje, że miodu jest mniej, a mijające lato było wyjątkowo mokre.

   width=  

Na Stawach Gojeckich gościli zaprzyjaźnieni bartnicy z Bojszów, Porąbki, Osieka, Jawiszowic i Pszczyny. Spotkanie było okazją, żeby za lata pracy w kole podziękować Grażynie Farudze. Kwiaty i dyplom wręczyli jej wójt Mirosław Smolarek - prywatnie również pszczelarz, i wicestarosta oświęcimski Paweł Kobielusz.

Uhonorowano też Stanisława Fyderka, seniora wśród pszczelarzy, który służy doświadczeniem koleżankom i kolegom.

   width=  width=     Pszczelarzy będzie można spotkać na pikniku charytatywnym dla Janka Leśniaka - w niedzielę 19 września w godz. 13-17.
Więcej:
 width=  

Zobacz również:

https://faktyoswiecim.pl/dzieje-sie/kultura-i-rozrywka/2-pozytywne-zakonczenie-lata-dla-jasia-lesniaka/ https://faktyoswiecim.pl/konkursy/narysuj-wakacyjne-wspomnienia-i-zgarnij-niespodzianki-od-energylandii/