Przyjdź na 2. Powiatowy Szczyt Antysmogowy

Redakcja eFO  |   Fakty,Meteo  |   15 maja 2019 06:17

2. Powiatowy Szczyt Antysmogowy rozpocznie się dzisiaj o godzinie 16 w oświęcimskiej książnicy. Można przyjść i wziąć udział w spotkaniu.

 

Program szczytu:

godz. 16 – Otwarcie, przywitanie gości i prelegentów przez starostę oświęcimskiego

godz. 16.05 – Stan realizacji programu ochrony powietrza w gminach powiatu oświęcimskiego oraz przegląd dostępnych narzędzi finansowych – prelekcja przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego województwa Małopolskiego

godz. 16.20 – Pozytywne działania w zakresie ochrony powietrza na terenie Małopolski na podstawie kontroli przeprowadzanych w gminach województwa małopolskiego – przedstawi przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

godz. 16.35 – Podejmowane i planowane do realizacji działania w zakresie ochrony powietrza na terenie gmin powiatu oświęcimskiego – przemawiać będą przedstawiciele gmin z powiatu oświęcimskiego

godz. 17.20 – Panel dyskusyjny i podsumowanie

 

 

Komentarze
 • 15 maja 2019 10:26

  zyjeimysle

  Bywając w Galerii często idę od ul Dąbrowskiego od strony placu targowicy pięknym deptakiem. Po stronie prawej na budynku Architektów zawieszono piękny pouczający baner projektu Antysmogowego o znacznej powierzchni. Chyba właściciele są sympatykami czystego powietrza i za to brawoooooo. Ale często bywa, że tuż za płotem, w drugiej posesji (Nie w tej bezpośrednio przyległej) od deptaka często spalane są śmieci, wszystko to co „nie nadaje się” zdaniem właściciela do odpadów czyli wszystko co się pali. Jeżeli takie dzikie obyczaje nie będą piętnowane i karane, ale też zauważane przez sympatyków Antysmogowców, to cała Kampania Antysmogowa jest tylko parą w gwizdek!!! Z relacji mieszkańców sąsiednich budynków/bloków wiadomo, że na tej posesji/ogrodzie opodal pokaźnego ogrodowego wiatraka, spala się śmieci często po zapadnięciu zmroku, bo mniej widać ale czuć zawsze nawet gdy truje się w nocy. Może nowy inwestor budowanego budynku użytkowego wspomoże mieszkańców w walce, bo jak wieść niesie będzie to klinika kardiologiczna a więc chyba w sąsiedztwie kliniki kardiologii nie będzie zgody na spalanie śmieci !!!

 • 16 maja 2019 14:30

  Marcin_Susul

  Wielokrotnie interweniowałem w tej sprawie u samych zainteresowanych, zanosząc osobiście ulotki o szkodliwości dymu na nasz organizm. Jak widać palą dalej, a prawo w tym względzie jest bezskuteczne do 01.01.2023 roku. Straż Miejska nie wykryła, żadnych nieprawidłowości w zakresie jakości węgla, oraz spalania śmieci. Do póki nie wejdą przepisy ustawy anty smogowej będą nas truć.
  https://powietrze.malopolska.pl/antysmogowa/malopolska/

 • 19 maja 2019 11:01

  zyjeimysle

  ad vocem @Marcin_Susul
  Szanowny Panie; jestem bardzo rad, że także Pan zauważa ten problem. Brawo. Oznacza to, że problem jest. Czy to: nieudaczność, czy pobłażliwość – formacji, która jest odpowiedzialna na reagowanie ? Razem możemy zrobić więcej, zmusimy Straż Miejską do działania, dla którego została m.in. powołana.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .