Przelotne opady deszczu. W weekend 19 stopni

0 x-news / Agencja TVN  |   Meteo  |   11 września 2019 06:16

Najbliższe dni mogą upłynąć pod znakiem słabych, przelotnych opadów deszczu. W weekend mozna się spodziewać 19 stopni Cejsjusza.

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ układu wyżowego znad Azorów. W środę z południowego zachodu popłynie cieplejsze powietrze polarne, które wypchnie chłodne masy powietrza.

W środę rano możemy spodziewać się miejscami mgieł i zamgleń. Na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, na północy okresami duże.

Czwartek przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, które na zachodzie i północy będzie wzrastać do dużego. Dodatkowo wystąpią tam przelotne opady deszczu rzędu 5 litrów na metr kwadratowy.

W piątek należy się spodziewać umiarkowanego i dużego zachmurzenia kłębiastego. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 do 24 stopni Celsjusza.

Z zachodu i północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny.

Chłodno i miejscami deszczowo

W sobotę na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, do tego przelotnie popada deszcz do pięciu litrów na metr kwadretowy. Termometry pokażą maksymalnie 19 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje umiarkowanie, a okresami dość silnie.

Niedziela przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna sięgnie od 15 do 20 stopni Celsjusza. Umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach będzie osiągał do 60 kilometrów na godzinę, powieje z północnego zachodu.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa