• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Petycja: NIE dla fabryki plastiku w lesie w Bobrku

  • Meteo
  • 14 listopada 2018
  • 17:38

Reklama

W Internecie pojawiła się petycja, która ma zaprotestować przeciwko sprzedaży niemieckiej firmie części byłej jednostki wojskowej w Bobrku, gdzie ma powstać składowisko plastiku.




Paweł Romanik utworzył petycję, w której twierdzi, że kilka miesięcy temu niemiecka firma Hewitech z polskim oddziałem w Koszalinie, zajmująca się produkcją plastiku, kupiła część byłej przeciwlotniczej jednostki wojskowej na terenie Bobrka. Przy przystąpieniu do przetargu firma podała opis planowanej działalności jako produkcję i składowanie plastiku.

Według zasad przetargu Agencja Mienia Wojskowego musi uzyskać zgodę od Ministerstwa Środowiska aby nieruchomość móc prawnie sprzedać. Z informacji uzyskanych w AMW oficjalna sprzedaż jeszcze nie nastąpiła ponieważ MŚ nie wydało jeszcze zgody.

"Dlatego właśnie zdecydowałem się napisać tą petycję i poprosić wszystkich zainteresowanych o podpisanie jej. Petycja jest bezpośrednio zaadresowana do departamentu ochrony przyrody który na bierząco będzie otrzymywał informacje o liczbie osób która ją podpisała" - pisze Paweł Romanik.

Podpisać petycję można na stronie podpisz.to. Tam też można znaleźć więcej informacji na ten temat.

Zobacz również:


https://faktyoswiecim.pl/fakty/burmistrzowie-apeluja-do-ministra-blaszczaka/