Petycja: NIE dla fabryki plastiku w lesie w Bobrku

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Meteo  |   14 listopada 2018 17:38

W Internecie pojawiła się petycja, która ma zaprotestować przeciwko sprzedaży niemieckiej firmie części byłej jednostki wojskowej w Bobrku, gdzie ma powstać składowisko plastiku.

Paweł Romanik utworzył petycję, w której twierdzi, że kilka miesięcy temu niemiecka firma Hewitech z polskim oddziałem w Koszalinie, zajmująca się produkcją plastiku, kupiła część byłej przeciwlotniczej jednostki wojskowej na terenie Bobrka. Przy przystąpieniu do przetargu firma podała opis planowanej działalności jako produkcję i składowanie plastiku.

Według zasad przetargu Agencja Mienia Wojskowego musi uzyskać zgodę od Ministerstwa Środowiska aby nieruchomość móc prawnie sprzedać. Z informacji uzyskanych w AMW oficjalna sprzedaż jeszcze nie nastąpiła ponieważ MŚ nie wydało jeszcze zgody.

“Dlatego właśnie zdecydowałem się napisać tą petycję i poprosić wszystkich zainteresowanych o podpisanie jej. Petycja jest bezpośrednio zaadresowana do departamentu ochrony przyrody który na bierząco będzie otrzymywał informacje o liczbie osób która ją podpisała” – pisze Paweł Romanik.

Podpisać petycję można na stronie podpisz.to. Tam też można znaleźć więcej informacji na ten temat.

Zobacz również:

Burmistrzowie apelują do ministra Błaszczaka

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa