Ostrzeżenie meteorologiczne: Nadchodzi silny wiatr

Redakcja eFO  |   Meteo  |   2 listopada 2023 10:35

Synoptycy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące silnego wiatru, które obecnie przyciąga uwagę mieszkańców kilku powiatów w Polsce. 

Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze dotyczy kilku powiatów, w tym wadowickiego, suskiego, oświęcimskiego, bielskiego oraz żywieckiego. Mieszkańcy tych regionów powinni być szczególnie czujni i gotowi na zmiany pogody.

Synoptycy prognozują, że siny wiatr będzie odczuwalny od czwartku w południe przez kilka kolejnych dni. Jest to sygnał, który wymaga uwagi i ostrożności ze strony mieszkańców.

Prędkość wiatru

Ostrzeżenie klasyfikowane jest jako stopień 2, z prawdopodobieństwem wystąpienia zjawiska na poziomie 80 procent. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet do 110 kilometrów na godzinę w porywach.

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego powinni zachować szczególną ostrożność podczas nadchodzących dni. Zaleca się unikanie wyjazdów, a w razie konieczności, zachowanie bezpiecznej odległości od drzew i obiektów, które mogą być narażone na uszkodzenia w wyniku silnych podmuchów wiatru.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .