Od wtorku duża zmiana

0 Marcin Cichowski  |   Meteo  |   8 lipca 2018

Synoptycy prognozują, że najbliższe dni okażą się w wielu regionach kraju deszczowe. Opadom miejscami towarzyszyć będą burze. Temperatura nie przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Tydzień rozpocznie się deszczowo na Śląsku i w Małopolsce. Mieszkańcy reszty kraju będą cieszyć się ładną pogodą. Termometry pokażą maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni na Podkarpaciu. Z północy powieje wiatr słaby i umiarkowany.

Deszczowa środa

Środa w całym kraju będzie deszczowa. Możliwe są też burze z opadami do 20 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru osiągającymi prędkość do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 24 stopni na Podkarpaciu. Z północy powieje wiatr słaby i umiarkowany.

Czwartek z przelotnym deszczem

Na czwartek synoptycy prognozują przelotny deszcz w całym kraju, a w centrum i na wschodzie także burze. Będą im towarzyszyć opady do 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 26 stopni na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Powieje z północy.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa