Od północy ostrzeżenie przed silnym wiatrem

PAP  |   Meteo  |   4 stycznia 2023 17:34

Dzisiaj od północy do godz. 20 w czwartek 5 stycznia będzie obowiązywać ostrzeżenie meteorologiczne przed silnym wiatrem.

W porywach prędkość podmuchów może wynieść 80 km/godz

Alert dla całej Małopolski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę po południu.

Według prognoz, od północy do godz. 20 w czwartek wiatr będzie osiągał prędkość od 30 km/h do 45 km/h, a w porywach do 80 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunków zachodnich.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent

Warto usunąć z parapetów i podwórek przedmioty, samochody zaparkować w bezpiecznym miejscach, nie zatrzymywać się pod drzewami, zapewnić bezpieczeństwo także zwierzętom – zwłaszcza przebywającym na zewnątrz. Na wszelki wypadek należy mieć przygotowane oświetlenie zastępcze.

Kierowcy powinni uważać na mogące łamać się konary drzew

 

§

Zamieszczone na stronach internetowych portalu FaktyOswiecim.pl materiały sygnowane skrótem ,,PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1991 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyzsze materiały wykorzystywane są przez Agencję Medialną Fakty na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym jest zabronione. PAP S.A, zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

 

PAP

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .