Instalacja fotowoltaiczna – czy wiesz, jak to działa?

Materiał sponsorowany  |   Meteo  |   23 listopada 2019 09:20

Coraz więcej osób wie, że fotowoltaika wiąże się z przetwarzaniem energii słonecznej w elektryczną. Jednak co dokładnie kryje się pod enigmatycznie brzmiącą instalacja fotowoltaiczna i jak ona działa w praktyce?

1. Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

2. Mikroinwerter – ceny

3. Zalety mikroinwertera

Jeśli ktoś chciałby zasięgnąć dogłębnych informacji na temat fotowoltaiki i jej zastosowania w XXI wieku, może zapisać się na szkolenia fotowoltaika, na których uczestnicy mogą nie tylko nabyć niezbędną wiedzę, ale również zdobyć uprawnienia zawodowe. Takie uprawnienia mogą okazać się w przyszłości niezwykle cenne.

1. Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika jest dziedziną nauki, która wyjaśnia przetwarzanie światła pochodzącego ze słońca i przekształcaniem go na energię elektryczną. W skrócie mówiąc, dzięki zjawisku fotowoltaicznemu, można wytwarzać prąd elektryczny z promieniowania słonecznego.

Jest to niekonwencjonalny sposób na pozyskiwanie prądu. Wciąż jeszcze stosunkowo kosztowny, ale w ostatnich czasach zdecydowanie zyskuje na popularności. Do produkcji paneli fotowoltaicznych, wykorzystuje się krystaliczny krzem. Aby móc w ekologiczny sposób wytwarzać energię, wykorzystywana jest w tym celu właśnie instalacja fotowoltaiczna.

2. Mikroinwerter – ceny

Oczywiście, kiedy poruszany jest temat instalacji fotowoltaicznej, nie można uniknąć dyskusji o finansach. Przetwarzanie energii jest możliwe dzięki nowoczesnemu urządzeniu: mikroinwerterowi. Działa on podobnie do przemienników częstotliwości.

W instalacji fotowoltaicznej każdy panel ma swój własny mikroinwerter. Obliczając więc koszt mikroinwerterów, trzeba wziąć pod uwagę również ilość paneli w instalacji. Różnica ceny w instalacji, która została wyposażona w falownik i instalacji, która posiada 10 paneli (i tyle samo mikroinwerterów), wyniesie ok. 3 tys. zł na niekorzyść falownika.

3. Zalety mikroinwertera

Po pierwsze, te nowoczesne urządzenia mają długą żywotność. Są też uznawane za odporne na nagrzewanie. Przekłada się to na lepsze warunki gwarancyjne. Okres gwarancji, udzielany przez niektóre firmy nawet na 10 lat, jest dowodem na obiecującą trwałość urządzeń.

Ponadto, dzięki mikroinwerterowi, instalacja fotowoltaiczna może być wzbogacona o kolejny panel.

Rozważając za i przeciw instalacji fotowoltaicznej, należy sprawdzić oferty firm, wziąć pod uwagę okres gwarancyjny i porówna koszty instalacji. Biorąc pod uwagę rosnącą popularnoćć tego rozwiązania, informacji na jego temat będzie również coraz więcej.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa