Do 33 stopni, lokalnie możliwe burze

x-news / Agencja TVN  |   Meteo  |   8 sierpnia 2020 09:47

Weekend przyniesie upał. Temperatura może sięgnąć nawet do 36 stopni Celsjusza. Niewykluczone są lokalne burze.

Sobota będzie na ogół słoneczna, ale po południu bardzo prawdopodobne są burze z porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę i opadami rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy.

Temperatura maksymalna wyniesie od 27 do 36 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje ze wschodu.

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Małopolski ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem.

Czym jest ostrzeżenie drugiego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW, alarm drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu.

Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

 

 

 
 

 
 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa