Czekają nas upał i burze

x-news / Agencja TVN  |   Meteo  |   9 lipca 2021 05:14

Meteorolodzy prognozują w Małopolsce deszcz i burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/godz.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie będzie spadać, w południe dojdzie do 987 hPa.

Upał: alerty IMGW drugiego stopnia

 

 

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia?

Przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

 

 

 

Zobacz również:

Przenieśli gniazdo owadów – FOTO

 

Reklama

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .