Będzie gorąco i burzowo

0 x-news / Agencja TVN  |   Meteo  |   12 sierpnia 2019 11:34

W poniedziałek i we wtorek możemy spodziewać się trudnych burz i porywistego wiatru. Synoptycy IMGiW wydali ostrzeżenia drugiego stopnia dla Małopolski.

Natężenie opadów może być umiarkowane i silne i wyniesie od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy. W trakcie opadów deszczu będą występować burze, w trakcie których wiatr rozpędzi się do 90, a lokalnie do 110 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godz. 12 w poniedziałek do 6 we wtorek.

Czym jest ostrzeżenie drugiego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa