Będą sprzątać Babice i Kęty. Dołącz do nich

Redakcja eFO  |   Fakty,Meteo  |   6 maja 2021 07:02

Można narzekać, że wokoło jest dużo śmieci lub wziąć sprawy w swoje ręce i posprzątać. Tak zrobili chełmkowianie, teraz czas na  mieszkańców Babic i Kęt.

Spacer i podziwianie obsypanych kwiatami łąk i wybuchających zielenią lasów? To wspaniały pomysł na relaks. Niestety, pozimowe i wszechobecne śmieci skutecznie odbierają radość z kontaktu z przyrodą, szpecąc krajobraz. 

Możemy narzekać, złościć się i powtarzać apele o niezaśmiecanie lub wziąć sprawy w swoje ręce. 

 

 

Kęty

„W ten weekend pokażmy, że gmina Kęty wymiata, dosłownie i w przenośni” – mówią organizatorzy kockiej akcji.

Wydarzenie w Ketach zaplanowano na najbliższy weekend. Aby wziąć w nim udział wystarczy tylko zebrać niewielką, maksymalnie 5-osobową drużynę chętnych do sprzątania, zgłosić ją do jednego z wyżej wymienionych partnerów akcji i odebrać rękawiczki oraz worki na śmieci.

Na najaktywniejsze drużyny, które zbiorą najwięcej śmieci, oprócz samej satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz naszej fauny i flory czekają nagrody i niespodzianki, np. bilety do kina czy wejściówki do udziału w recitalu muzycznym.

 

 

„Nie dajmy się pandemii. Stwórzmy maksymalnie pięcioosobowe drużyny i w ten weekend ruszmy ratować naszą przyrodę. Dla wszystkich uczestników zapewniamy worki i rękawiczki, a nasi partnerzy gwarantują ciekawe upominki. W najbliższy weekend ruszmy wspólnie! Pokażmy kolejny raz całej Polsce, że Gmina Kęty potrafi” – zachęca burmistrz Krzysztof Jan Klęczar.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć w regulaminie przygotowanym przez Dom Kultury w Kętach, głównego koordynatora wydarzenia.

Babice

Ten sam pomysł ma sołectwo Babice w gminie Oświęcim. W sobotę 8 maja o godzinie 10 chętni do sprzątania mogą przyjść, by posprzątać wioskę. Zbiórka przy szkole podstawowej w Babicach.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .