Bardzo zła jakość powietrza w Oświęcimiu

Redakcja eFO  |   Fakty,Meteo  |   11 stycznia 2021 09:51

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu przekazało ostrzeżenie trzeciego stopnia o zanieczyszczeniu powietrza.

Obowiązuje 11 stycznia w godzinach 6-24

 

Ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego pyłu PM10 ze względu na zwiększoną emisję zanieczyszczeń oraz niekorzystne warunki meteorologiczne.

Obowiązujące ograniczenia

Obowiązuje zakaz eksploatacji kominków i ogrzewaczy pomieszczeń na węgiel lub drewno (kozy, piece kaflowe), jeżeli nie stanowią jedynego źródła ciepła.

 

Zalecenia zdrowotne

– Rozważ ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, jeśli odczuwasz pieczenie w oczach, kaszel lub ból gardła.

– Ogranicz wietrzenie pomieszczeń.

– Unikaj działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza, np. korzystania z samochodu, używania dmuchaw do liści, rozpalania ognisk.

– Śledź na bieżąco informacje o zanieczyszczeniu powietrza.

Jakość powietrza w Oświęcimiu jest bardzo zła

 

 

Dodatkowe zalecenia dla osób o większej wrażliwości na zanieczyszczenie powietrza

(dzieci i młodzież, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami układu oddechowego lub krwionośnego, osoby zawodowo narażone na zapylenie oraz osoby palące papierosy i bierni palacze)

– Ogranicz intensywny wysiłek fizyczny na zewnątrz.

– Nie zapominaj o normalnie przyjmowanych lekach.

– Osoby z astmą mogą silniej odczuwać objawy (duszność, kaszel, świsty) i potrzebować swoich leków częściej niż normalnie.

– W przypadku nasilenia objawów chorobowych zalecana jest konsultacja z lekarzem.

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .