Bardzo wietrzna noc. Uważajcie

0 Marcin Cichowski  |   Meteo  |   18 stycznia 2018

Nadciąga załamanie pogody. Jutro wkroczy aktywny niż wtórny ze strefą umiarkowanych oraz intensywnych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, w nocy powieje silny wiatr.

Nad Małopolską przemieści się niewielki, ale bardzo aktywny układ niżowy z deszczowo-śnieżnymi frontami atmosferycznymi i silnym wiatrem. Z zachodu napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Uwaga na silny wiatr

W nowy synoptycy prognozują silny wiatr o średniej prędkości od 35 do 45 km/godz., z porywami do 80 km/godz., z południowego zachodu i zachodu.  Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek aktywność niżu będzie słabnąć

Noc: zachmurzenie duże z opadami śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura minimalna 2 st. C. Wiatr zachodni, silny, w porywach do 90-110 km/h, po północy słabnący. Ciśnienie około północy 970 hPa, waha się.

Dzień: pochmurno z przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa 980 hPa, rośnie.

Biomet nie dopisze

Wilgotność powietrza wyniesie od 80 do 90 procent w wielu regionach. W części zachodniej kraju wilgotność przekroczy 90 proc. Na Biomet na wschodzie będzie niekorzystny, więc możecie czuć się nie najlepiej. W pozostałych regionach warunki biometeorologiczne okażą się neutralne. Dzień zapowiada się też chłodno i wilgotno.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa