Aż 16 tysięcy złotych na pompy ciepła wraz z fotowoltaiką

Marcin Cichowski  |   Fakty,Meteo  |   3 lipca 2019 09:43

Aż 16 tysięcy złotych dofinansowania można otrzymać na pompy ciepła wraz z fotowoltaiką. Wnioski o wymianę starych piecy można składać do 31 lipca.

Coraz więcej mieszkańców Oświęcimia decyduje się zastąpić stare piece nowymi. O dofinansowanie z urzędu miasta w tym roku ubiega się 164 wnioskodawców, w tym obok właścicieli domów jest również wspólnota mieszkaniowa i spółdzielnia. To dużo więcej niż w ubiegłych latach.

Liczba zainteresowanych może się jeszcze zwiększyć, bo nabór wniosków o dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła zakończy się pod koniec lipca. Dotację można otrzymać na ogrzewanie gazowe, węglowe zgodne z programem Eko-Projekt, olejowe, elektryczne, pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne lub podłączenie do sieci ciepłowniczej” –  informuje Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Oświęcimiu.

Najwięcej mieszkańców Oświęcimia chce mieć ogrzewanie gazowe

O taką dotację wystąpiło 95 osób. Na kotły węglowe niskoemisyjne jest 36 wniosków. O podłączenie do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej stara się 21 osób. Na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych i pomp złożono w sumie 10 wniosków. O kolektory słoneczne ubiegają się dwie osoby. Dofinansowanie w przypadku instalacji gazowej wynosi nawet 7 tysięcy złotych. Na pompy ciepła wraz z fotowoltaiką można otrzymać aż 16 tysięcy zł.

Mieszkańcy, którzy zdecydują się zastąpić stare kopciuchy piecami węglowymi nowszej generacji to muszą liczyć się z tym, że każdego roku aż do 2022 dotacja będzie zmniejszana o kolejny tysiąc złotych” – dodaje rzeczniczka.

W tym roku dotacja wynosi 4 tys. zł.

W kolejnym będzie to 3 tys zł, w następnym – 2 tys. zł, a w 2022 roku już tylko 1 tys. zł. Przypominamy, że do końca 2022 roku trzeba wymienić wszystkie ” kopciuchy”, czyli piece nie spełniające wymogów 3 klasy emisyjności.

Szczegółowe informacje o dotacjach można uzyskać pod numerem telefonu 33 842 91 29 lub w Wydziale Gospodarki Miejskiej -Referacie Ochrony Środowiska.

 

Komentarze
  • 16 marca 2020 13:29

    Dipolowy

    Świetle, emisja niska ma najgorszy wpływ na nasze zdrowie, sam mam instalacje paneli od solartime i ogrzewanie na prąd.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa